• facebook
 • rss
 • Decydujmy sami

  jj

  dodane 15.04.2015 10:27

  Od dziś można składać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania jest 15 mln zł. Na zgłoszenia miasto czeka do 15 maja.

  W Budżecie Obywatelskim na przyszły rok ma się znaleźć 8 mln zł na projekty małe, w tym każdy o maksymalnej wartości 500 tys. zł i nie mniejszej niż 50 tys. zł, oraz 7 mln zł  na projekty duże, z czego wartość jednego nie może przekroczyć 1,5 mln zł. W jednej dzielnicy będą mogły być realizowane maksymalnie 3 projekty małe i 1 duży. 

  Propozycje projektu może złożyć osoba, która ukończyła 16 lat i mieszka na terenie Lublina. Do wniosku tzw. małego należy dołączyć listę co najmniej 20 osób popierających wniosek a w przypadku projektów „dużych” wymagana ilość to 40 podpisów. 

  - To, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego zależy tylko od mieszkańców. Teraz czekamy na ich propozycje projektów, które miałyby być zrealizowane w dzielnicach.Liczę na to, że także w tym roku pojawią się niebanalne, ciekawe pomysły oraz zostaną nam wskazane potrzeby m.in. w zakresie infrastruktury miejskiej. Budżet Obywatelski to najprostsza metoda realizacji pomysłów na polepszenie jakości życia w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk prezydent Lublina. 

  Od 15 maja do 15 czerwca będzie trwała ocena wniosków, a od 1 do 10 października odbędzie się głosowanie. Każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat będzie mógł oddać dwa głosy. 1 głos na projekt mały i 1 na duży.

  Spotkania informacyjne dotyczące pisania projektów do Budżetu Obywatelskiego odbędą się 20 kwietnia, 6 i 11 maja o godz. 17:00 w Sali Obrad Rady Miasta Lublin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół