• facebook
 • rss
 • Piknik z założycielem "Ciemnych Typów"

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 14.05.2015 11:10

  W sobotę ma być ładna pogoda. Dlatego grupa ambitnych studentów z Lublina organizuje piknik ze znanym na całym świecie synem ambasadora i malarki, który urodził się w Turynie.

  - Zależy nam, aby na piknik przyszło jak najwięcej dzieci. Nie trzeba ze sobą niczego przynosić. Jako organizatorzy zapewniamy wszystkie atrakcje oraz ciepły posiłek i kiełbaski z grilla oraz ciastka i napoje. Zapraszamy całe rodziny - mówi Aneta Jankowska z APW.

  Wśród zaplanowanych na piknik atrakcji ciekawie zapowiada się jazda konna, pokaz sztuk walki, zajęcia z psami terapeutycznymi czy pokazy motocyklowe. Studenci z Akademickiego Punktu Wolontariatu (APW) już po raz jedenasty organizują piknik z bł. Piotrem Jerzym Frassatim.

  - Na co dzień naszymi podopiecznymi są dzieci ze świetlic środowiskowych, placówek opiekuńczych i wychowawczych i rodzin wielodzietnych, a także dzieci niepełnosprawne, z porażeniem mózgowym i osoby starsze - wyjaśnia A. Jankowska.

  Akademicki Punkt Wolontariatu powstał w 2004 r. z inicjatywy członków Stowarzyszenia im. bł. P. J. Frassati. - Tworzą go studenci wszystkich lubelskich uczelni, którzy mają chęć i odwagę nieść bezinteresowną pomoc innym.

  Bł. Pierre Giorgio Frassati ur. się 6 kwietnia 1901 r. w Turynie, zmarł w tym samym mieście 4 lipca 1925 r. Zmarł mając zaledwie 24 lata na chorobę Heinego-Medina, którą zaraził się od ubogiego i chorego człowieka.

  Jest patronem, studentów i młodzieży oraz osób zakochanych w górach. W maju 1922 roku wstąpił do trzeciego zakonu św. Dominika, czyli do zakonu świeckiego. Dwa lata później założył z przyjaciółmi „Społeczność Ciemnych Typów”, którzy postawili sobie za cel apostolstwo za pomocą niekonwencjonalnych środków.

  Piknik rozpocznie się w sobotę 16 maja o godz. 10.00 i potrwa do późnego popołudnia. Wszystkie atrakcje odbędą się na terenie akademików KUL przy ul. Konstantynów 1 w Lublinie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół