• facebook
 • rss
 • Czas wyjść z mroku

  Agnieszka Gieroba

  dodane 14.05.2015 21:20

  Jesteśmy wezwani do bycia ludźmi światłości - to prawda, która przemawia zwłaszcza w okresie wielkanocnym, gdy świętujemy Zmartwychwstanie Jezusa. To właśnie miała pokazać Via Lucis czyli Droga Światła - specjalne nabożeństwo wielkanocne.

  - Przeżywając okres wielkanocny jesteśmy wezwani, aby być ludźmi paschalnymi, dla których spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym jest źródłem radosnej wiary, mocnej nadziei i czynnej miłości. Czas wyjść z mroku i iść do Światła czyli do Chrystusa. To On jest w stanie rozproszyć wszelkie ciemności, lęki i cienie w naszym życiu - mówił abp Stanisław Budzik, który przewodniczył Drodze Światła.

  W tym roku uroczysta procesja ze świecami, która podobnie jak Droga Krzyżowa miała swoje stacje, wyruszyła z kościoła Świętej Rodziny na Czubach do sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ulicy Bursztynowej.

  W Lublinie to nabożeństwo praktykowane jest od kilku lat i gromadzi coraz więcej osób. Przejście w procesji i rozważnie stacji związanych ze zmartwychwstaniem jest dla lublinian okazją do dania świadectwa i wyrażenia swojej radości.

  - Skoro Pan Zmartwychwstał to znaczy, że dla Niego wszystko jest możliwe. A skoro tak czego się tu bać w życiu, jeśli zawierzyło się je Jezusowi. Udział w tym nabożeństwie pomógł mi spojrzeć na różne sprawy mojego życia, które rodzą we mnie obawy z nadzieją, że Bóg to wszystko poprowadzi najlepiej dla mnie - mówi Aneta Michałowska uczestnicząca w nabożeństwie.

  - Światło Chrystusa zmartwychwstałego, rozpraszające mrok każdej nocy, ukazuje nam drogę życia i wyznacza kształt naszego chrześcijańskiego świadectwa. Światło powinno oświecać każdą dziedzinę naszego życia z prostego powodu - w świetle lepiej widać - mówił abp Stanisław.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół