• facebook
 • rss
 • Inwestycja na finiszu

  rp

  dodane 16.07.2015 15:50

  Zbliża się do końca realizacja dopuszczenia do ruchu ul. Lubelskiego Lipca '80. Dziś budowę drogi wizytował prezydent Krzysztof Żuk.

  - Budową stadionu i nowym układem drogowym rozpoczęliśmy zmianę oblicza dzielnicy Za Cukrownią. Konsekwentnie realizujemy ten plan i niebawem oddamy do użytku kolejne dwie kluczowe inwestycje - Basen Olimpijski i Trasę Zieloną wraz z wiaduktem nad ul. Dworcową - powiedział K. Żuk, prezydent Lublina.

  Zarząd Dróg i Mostów ogłosił już przetarg na wykonawcę budowy ul. Muzycznej. - Dodając do tego bliskie plany zaprojektowania, a następnie budowy ul. Lubelski Lipiec '80 do ul. Diamentowej, daje nam to całkowicie nowy i funkcjonalny układ drogowy, który pozwoli rozwijać się kolejnym inwestorom zainteresowanym tymi terenami, a nam zapewni bardzo dobre korytarze komunikacyjne dla obsługi Dworca Metropolitalnego - dodał prezydent.

  Z końcem czerwca wykonawca Trasy Zielonej przekroczył 60 proc. zaawansowania prac. Aby zakończyć roboty od strony ul. Stadionowej, wykonawcy pozostaje jedynie dokończenie budowy murów oporowych, ścieżki rowerowej i chodnika po prawej stronie oraz nasypu wraz z konstrukcją jezdni, który umożliwi wjazd na wiadukt.

  Natomiast wiadukty będą w pełni gotowe już na koniec sierpnia. Od strony al. Piłsudskiego wykonawca zakończył wszystkie roboty ziemne i montaż murów oporowych. Teraz przystępuje do wykonania podbudowy jezdni, która na koniec miesiąca będzie już w pierwszych warstwach bitumicznych, a na początku września przejmie ruch z objazdu.

  Kontynuacją rozwoju układu drogowego w tym rejonie będzie zaprojektowanie kolejnego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80, który pobiegnie od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną oraz budowa ul. Muzycznej, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

  W ramach zadania powstanie 757 m drogi wraz z mostem na rzece Bystrzycy. Będzie to ulica jednojezdniowa z 4 pasami ruchu, z których dwa będą buspasami. Droga połączy ul. Stadionową ze skrzyżowaniem ul. Nadbystrzyckiej, ul. Głębokiej i ul. Narutowicza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół