• facebook
 • rss
 • Kolorowo i radośnie

  jj

  dodane 17.07.2015 10:30

  Trzynaście zespołów z całego świata odwiedziło Lubelszczyznę, prezentując piękne tańce i porywającą muzykę.

  Jubileuszowe XXX Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka przebiegły nieco inaczej niż dotychczas. Do tej pory naprzemiennie zapraszane były do udziału w spotkaniach zespoły dziecięce lub zespoły dorosłych. W roku jubileuszowym zaproszono i jedne, i drugie. A sam festiwal trwał nie cztery jak zazwyczaj, ale aż siedem dni. 

  Publiczności Lublina, Nałęczowa i Włodawy zaprezentowały się zespoły z Serbii, Rumunii, Ukrainy, Meksyku, Niemiec, Hiszpanii, Egiptu, Słowacji i Francji. Nie zabrakło także zespołów z Polski oraz Lubelszczyzny a wśród nich m.in. Zespoły Pieśni i Tańca „Jawor”, Uniwersytetu Medycznego, UMCS, oraz "Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

   - Zespoły folklorystyczne z całego świata przyjeżdżają do nas chętnie, bo na Lubelszczyźnie folklor jest lubiany i widownia zawsze jest wypełniona po brzegi - mówią organizatorzy imprezy z Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin".

  Podczas trwających Spotkań nie zabrakło warsztatów tanecznych i muzycznych, w których uczestniczący artyści uczyli  się polskiej muzyki, tańców ludowych i narodowych. 

  Od przeszło dwudziestu lat organizatorem festiwalu jest Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej, który odpowiada za przygotowanie imprezy, jej kształt artystyczny i stronę techniczną.

  Spotkania odbywają się pod patronatem Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej i zaliczają się do najważniejszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół