• facebook
 • rss
 • Akcja - mobilizacja

  jj

  dodane 20.07.2015 10:30

  Kilkunastu nastoletnich mężczyzn uczestniczyło w nieco nietypowych, bo survivalowych rekolekcjach, które już po raz kolejny we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży AL, zorganizowała męska wspólnota Liga Schumana.

  Dziś, by wychować nastolatka trzeba się dobrze natrudzić. Żeby wychować go dobrze, trzeba natrudzić się jeszcze bardziej.

  Na pomysł, by przekazywać w szczególności młodym chłopakom, dobre wartości w sposób, który by ich pociągał, wpadli członkowie lubelskiej wspólnoty Liga Schumana, rok temu, kiedy po raz pierwszy zorganizowali rekolekcje survivwalowe.

  - Rekolekcje są czasem intensywnego zwrócenia człowieka się ku Bogu, odkrywania Jego działania w swoim życiu oraz uważnego przyjrzenie się własnemu. Taki sam cel miała nasz inicjatywa rekolekcyjna - wyjaśnia Michał Krzosek z Ligi Schumana. - Jednocześnie chodziło nam o to, by zorganizować takie rekolekcje, które byłyby formą kształtowania młodego człowieka w oparciu o wartości naszego Kodeksu Honorowego - podkreśla. 

  Główne wartości przyświecające mężczyznom z Ligi Schumana to mądrość, męstwo, odpowiedzialność, braterstwo i wierność. - Każda z nich jest przesiąknięta spojrzeniem na Chrystusa i powołaniem jakie dokonuje się w człowieku - zauważa lider wspólnoty Maciej Moczydłowski. 

  Młodzi chłopcy, którzy odważyli się wziąć udział w rekolekcjach zorganizowanych w Józefowie nad Wisłą, w tym roku poznawali postać człowieka do końca oddanego słusznej sprawie rotmistrza Witolda Pileckiego. 

  Pomiędzy spotkaniami w grupach, na których omawiane były poszczególne wartości w oparciu o Słowo Boże i tytułowego bohatera, Eucharystią, świadectwami członków wspólnoty, uczestnicy rekolekcji brali udział w grze miejskiej. - Gra wprowadzała ich w realia czasów i dylematów, przez które musiał przejść Witold Pilecki - wyjaśnia Maciej Moczydłowski -  Zadania, szkolenia i wszelkie misje, którym byli poddawani uczestnicy, miały na celu nie tyle uatrakcyjnienie rekolekcji, co sprawdzenie i wypróbowanie tych konkretnych wartości w praktyce - dodaje. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół