• facebook
 • rss
 • Muzyczny Nałęczów

  ag

  dodane 10.08.2015 10:05

  Do Nałęczowa przyjeżdżali pisarze, poeci, malarze, śpiewacy i wielu innych wybitnych ludzi, którzy znajdowali tu nie tylko atmosferę do wypoczynku i podreperowania zdrowia, ale i lepiej im się pracowało. Od kilku lat do Nałęczowa zjeżdżają młodzi śpiewacy, by uczyć się i występować.

  Absolwenci i studenci wydziałów wokalnych wyższych szkół muzycznych przyjechali do Nałęczowa, by wziąć udział w Letnim Międzynarodowym Konkursie Wokalnym. Przez tydzień ćwiczyli pod okiem mistrzów, a na koniec wystąpili w Międzynarodowym festiwalu Sztuki Wokalnej "Viva il Cantare".

  Zajęcia wokalne poprowadzili: Beata Wardak i Leszek Świdziński, natomiast zajęcia operetkowe Aleksandra Hofman, którym towarzyszyli pianiści kameraliści Marta Jarczewska i Tomasz Lupa. Zwieńczeniem każdego dnia ćwiczeń były wieczorne koncerty pt. „Od baroku do współczesności".

  Kulminacją muzycznego Nałęczowa była niedziela i koncert galowy, który przyciągnął tłumy nie tylko wypoczywających w Nałęczowie kuracjuszy, ale i wiele osób z całej Lubelszczyzny. - Takiej okazji nie można przegapić. Na co dzień, by posłuchać tak wspaniałych głosów i takiej klasy muzyki trzeba by jechać do Warszawy, czy Krakowa. Dlatego od kilku lat pilnujemy zawsze terminu festiwalu "Viva il Cantante" i przyjeżdżamy do Nałęczowa całą rodziną. W tym roku zabraliśmy także przyjaciół, którzy już tak się zarazili przepięknym śpiewem, że zapowiedzieli, że za rok znów tu przyjadą - mówią państwo Rybakowie z Lublina.

  Fenomenem nałęczowskiego festiwalu jest to, że można posłuchać, nie tylko młodych zaczynających swą karierę muzyków, ale i ich mistrzów. - Nie jestem miłośnikiem muzyki operowej, ale ta jaką można posłuchać w Nałęczowie wpada w ucho. To można powiedzieć przeboje w tej dziedzinie, więc nawet ja słucham ich z przyjemnością - przyznaje pan Mieczysław Kowalik z Ryk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół