• facebook
 • rss
 • Pielgrzymkowe wspomnienia

  jj

  dodane 23.08.2015 07:40

  W tym roku sześć zespołów pielgrzymkowych wystąpiło na scenie przed młodzieżą z całej archidiecezji, by przypomnieć klimat niedawno zakończonej pielgrzymki.

  Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej, który od kilku lat jest elementem Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej, przyciągnął na plac kościelny w Garbowie setki osób, i to zarówno młodych uczestników SMAL jak i mieszkańców Garbowa i okolicznych miejscowości.

  - To przegląd, który jest podsumowaniem pielgrzymki - mówi ks. Mirosław Ładniak dyrektor Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. - Można powiedzieć, że to taka pielgrzymka w pigułce - dodaje. - Śpiewamy i raz jeszcze przeżywamy całą radość pielgrzymki. 

  - Co roku jesteśmy obecni na festiwalu, choć sami na pielgrzymce jeszcze nie byliśmy - mówi pani Aldona, która wraz z mężem i synkiem tańczy wraz z młodymi uczestnikami SMAL. - Bardzo lubimy klimat, który tu się tworzy i cieszymy się, że możemy brać udział w takim radosnym spotkaniu. 

  Choć wszystkie zespoły, które wystąpiły na garbowskiej scenie zaprezentowały wysoki poziom muzycznych umiejętności, to jednak trzyosobowe jury pod przewodnictwem ks. Tomasza Gapa, musiało i w tym roku wyłonić zwycięzcę festiwalu. Jury przy wyborze pod uwagę brało atmosferę pielgrzymkową oraz wymiar artystyczny wystąpienia.

  Tegorocznym zwycięzcą okazała się grupa nr 6 (dekanat Lublin Północ) na czele z ks. Emilem Mazurem. Drugie miejsce zdobyła grupa nr 15 z Łęcznej a trzecie grupa nr 13 ze Świdnika. Dla zwycięskiego zespołu przypadła w nagrodę profesjonalna sesja fotograficzna w zakładzie "Fotografika". Pozostałe grupy otrzymały za swój udział w festiwalu płyty cd oraz koszulki. 

  Po ogłoszeniu wyników festiwalu, wszyscy zgromadzeni na placu przed kościołem, wzięli udział w uroczystym Apelu Jasnogórskim, po którym przed młodymi ciałem i duchem na zakończenie SMAL wystąpił zespół TGD. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół