• facebook
 • rss
 • Pobiegnij dla dzieci

  ag

  dodane 17.09.2015 09:40

  W Chełmie, Nałęczowie, Krasnymstawie i Lublinie będzie można wziąć udział w biegu Caritas, a tym samym wesprzeć potrzebujące dzieci.

  Idea biegu jest prosta biegnąc - pomagasz.

  W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę dla potrzebujących dzieci. 

  Zebrane pieniądze zasilą działalność Fundusz Caritas Dzieciom – narzędzie pomocowe powołane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej we wrześniu 2013 roku. Jego celem jest finansowanie dożywiania, operacji, stypendiów, wypoczynku letniego i zimowego oraz wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji lubelskiej.

  Dodatkowo w tym roku środki zasilą remont i wyposażenie sal w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie, które będą służyły dzieciom i młodzieży w ramach świetlicy oraz centrum wolontariatu.

  Za nami już bieg w Łęcznej i Lubartowie, przed nami w Krasnymstawie, Chełmie i Nałęczowie 19 września i finał w Lublinie 20 września.

  Każdy, kto chciałby wziął udział w wydarzeniu może się zapisać na stronie www.biegicaritas.pl

  Pierwsze biegi sponsorowane odbywały się w Stanach Zjednoczonych i w krajach Europy Zachodniej. Jako forma pomagania przybiera wielorakie formy, niekiedy bardzo zaskakujące np. całonocne ćwiczenia w fitness clubie, robienie śmiesznych rzeczy w miejscach publicznych (np. tańczenie w centrum handlowym bez muzyki), całonocne spacery itp. Tym czynnościom przyświeca jedna wspólna cecha – sponsoring. W zamian za wykonanie danej czynności sponsor opłaca włożony w nią wysiłek, a cały dochód jest przeznaczony na szczytny, konkretny cel. Również tak było i jest w Lublinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół