• facebook
 • rss
 • Decydujmy sami

  jj

  dodane 01.10.2015 14:43

  Każdy kto skończył 16 lat i mieszka w Lublinie może zagłosować na wybrane projekty złożone do budżetu obywatelskiego.

  Pieniądze budżetu obywatelskiego podzielone zostały na dwie pule: 7 mln zł sfinansuje duże projekty o wartości od 500 tys. zł do 1,5 mln zł, natomiast 8 mln zł przeznaczone będzie na projekty małe, o wartości do 500 tys. zł.

  W tym roku możemy oddać swój głos na jeden ze 101 małych projektów oraz na jeden z 54 dużych. 

  Dziś w nocy uruchomiona została specjalna aplikacja umożliwiająca oddawanie głosów przez internet. By tak właśnie zagłosować, należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu i odnaleźć zakładkę budżet obywatelski. Następnie należy wejść kategorię "głosowanie", zalogować się podając swoje dane i wypełnić elektroniczną kartę głosowania.

  Głos można oddać oczywiście także tradycyjnie, wrzucając kartę do głosowania do urn ustawionych w 52 punktach w mieście m.in. w BOM-ach oraz bibliotekach oraz szkołach.

  Wśród projektów, które walczą o głosy mieszkańców są m.in. sterylizacja bezpańskich psów i kotów, likwidacja dzikich wysypisk śmieci, stworzenie Lubelskiego Szlaku Filmowego, Akademii Łyżwiarstwa Figurowego oraz Akademii Koszykówki, budowa placów zabaw, przebudowa ulic oraz zmiany nawierzchni w różnych punktach miasta. 

  - Myślę, że umożliwienie ludziom głosowania przez internet wpłynie na znacznie wyższą frekwencję w tych wyborach - śmieje się Piotr Klimek mieszkaniec Lublina, który jak deklaruje, będzie wspierał projekty mające służyć całemu miastu. - Podoba mi się projekt przygotowania gdy komputerowej o Lublinie i stworzenie Szkół Rowerowych w Lublinie. Ale nie wiem jeszcze na co w końcu zagłosuję. 

  W budżecie obywatelskim na 2015 r. największe poparcie uzyskał projekt związany z poprawą życia zwierząt w lubelskich schronisku dla bezdomnych zwierząt. Mieszkańcy przekazali dla schroniska 1,5 mln zł. 

  Głosowanie potrwa do 10 października. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół