• facebook
 • rss
 • Inauguracja roku akademickiego w... Lubartowie

  UTW

  dodane 12.10.2015 19:57

  Zgodnie ze statutem, celem działalności tego uniwersytetu jest m.in.: prowadzenie edukacji z różnych dziedzin nauki i aktywizowanie osób… starszych.

  Trzeci rok swojej działalności Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął Mszą św. w intencji słuchaczy.

  Została ona odprawiona w bazylice św. Anny przez kapłanów pracujących w lubartowskich parafiach.

  Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

  W imieniu zarządu Uniwersytetu - przybyłych słuchaczy oraz gości przywitała Halina Wolińska.

  Podczas uroczystości odczytano list burmistrza miasta, którego reprezentowała pani sekretarz.

  – Proszę przyjąć wyrazy mojego głębokiego szacunku dla państwa dążenia do samorozwoju poprzez edukację i zdobywanie nowych umiejętności. Jestem pełen dumy z państwa pracy, trudu jaki wkładają słuchacze oraz władze Uniwersytetu w aktywizację seniorów. Życzę zapału oraz nieustającej energii w dążeniu do osiągnięcia celów, wielu ciekawych inicjatyw, spotkań, ale przede wszystkim zdrowia i sił do podejmowania nowych wyzwań – napisał burmistrz.

  Wykład inauguracyjny wygłosiła Marta Migal, dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina. Podczas referatu zatytułowanego „Muzyka jako ideał edukacyjny” zebrani usłyszeli fragmenty utworów – muzykę Ennio Morricone do filmu „Dawno temu w Ameryce” oraz fragment Koncertu f-moll Fryderyka Chopina.

  Sobotnią inaugurację uświetnił także występ Beaty Jonaszko wspólnie ze Zbigniewem Skrzypkiem oraz Piotrem Firlejem. Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości w imieniu Zarządu UTW podziękowała Małgorzata Smolarz.

  Uroczystość zakończyła się w galerii na parterze Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Był to czas na słodki poczęstunek, rozmowy i planowanie wspólnych zajęć w rozpoczynającym się semestrze.

  Lubartowski Uniwersytet działa od 2012 r. skupiając w swoich szeregach grono aktywnych seniorów chcących wzbogacić swoja wiedzę i umiejętności. Przynależność do społeczności uniwersyteckiej pozwala również rozwijać zainteresowania.

  Zgodnie ze statutem, celem działalności uniwersytetu jest m.in.: prowadzenie edukacji z różnych dziedzin nauki, w szczególności z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, kultury i sztuki, nauk humanistycznych, ekonomicznych, społecznych, a także technicznych, aktywizowanie osób starszych poprzez ich uczestnictwo w różnych formach życia społecznego oraz  tworzenie i wzmacnianie więzi osób starszych z młodym pokoleniem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół