• facebook
 • rss
 • Potrzebny jest czas

  Justyna Jarosińska

  dodane 14.10.2015 10:49

  Potrzebni są młodzi ale też starsi, uczniowie, pracujący, emeryci ale i bezrobotni. Wszyscy, którym nie szkoda poświęcić swojego wolnego czasu dla innych.

  Tradycyjnie jesienią Centrum Wolontariatu w Lublinie poszukuje nowych wolontariuszy. Nie liczy się wiek ani wykształcenie. 

  - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoim wolnym czasem z tymi, którzy tego czasu potrzebują – zachęca Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu. - Pomagamy chorym i zaniedbanym dzieciom, uchodźcom, bezdomnym, młodzieży i dorosłym po konflikcie z prawem, osobom z zaburzeniami psychicznymi. Dla każdego chętnego do pomocy jesteśmy w stanie znaleźć zaangażowanie, każdy może dobrze spożytkować swój wolny czas - dodaje. 

  Wolontariusze z Centrum Wolontariatu pomagają w środowisku lokalnym, angażując się między innymi na rzecz dzieci, bezdomnych, uchodźców czy osób chorych, ale ich zaangażowanie sięga także daleko poza granice Polski. Pomagali już m.in. na Kubie, w Gruzji, na kontynencie afrykańskim, na Ukrainie, w Kazachstanie. Ich misją, jak mówią, jest podejmowanie działań solidarnościowych na rzecz człowieka, który jest w potrzebie.

  Jak podkreśla J. Orłowska, ważny jest także rozwój samych wolontariuszy. - Wszyscy, którzy angażują się w wolontariat, mogą nabyć dzięki temu szereg kompetencji społecznych i nowych umiejętności, nawiązać nowe, ciekawe znajomości i relacje. Wolontariat daje poczucie satysfakcji, że robimy coś dobrego nie tylko dla siebie i swoich bliskich, ale także dla osób nieznajomych - zaznacza. 

  Każdy kto chciałby włączyć się w działania Centrum Wolontariatu może zgłaszać się do biura przy ul. Jezuickiej 4 w Lublinie. Już 18 października odbędzie się szkolenie dla wolontariuszy. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół