• facebook
 • rss
 • Nauczyciele u św. Anny

  Ewa Sędzimierz

  dodane 14.10.2015 10:45

  Ich praca nie jest łatwa. Wiele osób zazdrości im długich wakacji i ferii zimowych. Oni sami życzyliby sobie, aby ich pracę bardziej doceniano. Obok nagród i wyróżnień lubartowscy nauczyciele otrzymali prezent w postaci modlitwy.

  Środowisko nauczycieli powiatu lubartowskiego uczestniczyło w kolejnej już pielgrzymce do sanktuarium św. Anny. Mszę św. w intencji nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty sprawowali proboszczowie lubartowskich parafii. Homilię wygłosił ks. dr Paweł Bartoszewski, prefekt Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

  W nabożeństwie wzięły również udział poczty sztandarowe szkół z terenu miasta, gminy i powiatu lubartowskiego. Oprawę liturgiczną przygotowali nauczyciele z lubartowskich placówek oświatowych, muzyczną – chór Społecznej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

  Po Mszy św. samorząd miasta zaprosił nauczycieli na spotkanie okolicznościowe w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Zebranych powitał duet Sara Kusio (skrzypce) i Karol Bednarz (fortepian) wykonujący standardy muzyki filmowej. Reprezentujący organy prowadzące szkoły burmistrz miasta Lubartów i wójt gminy Lubartów złożyli wspólne podziękowania i najlepsze życzenia dla pedagogów.

  - Mszą św. w intencji pedagogów, ofiarowaną przez samorządowców, chcemy wyrazić naszą wdzięczność - powiedział burmistrz Janusz Bodziacki. - W imieniu samorządowców dziękujemy wam za trud wychowania, za przekaz swojego życia, przekaz talentów. W związku z waszym świętem składamy serdeczne życzenia satysfakcji z państwa pracy - dodał.

  Uroczystość była też okazją do wręczenia wyróżnień. Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz miasta nagrodził najlepszych pedagogów. W tym roku nagrodę tę otrzymało 11 nauczycieli z lubartowskich placówek oświatowych. Na zakończenie zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu Chóru Ziemi Lubartowskiej pod kierunkiem Alfreda Kędziory.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół