Mówiąc szczerze, słuchanie Pisma Świętego tylko w kościele, nie świadczy najlepiej o naszej relacji z Panem Bogiem. Zamiast więc wątpić w Jego plan dla naszego życia, zacznij z Nim rozmawiać. To, co Bóg ma ci do powiedzenia, znajdziesz w Biblii.
Dobrze czytać Pismo Święte codziennie. Każdy sam na własny użytek. Jeden robi to rano, zaraz po przebudzeniu, inny wieczorem, jeszcze inny gdzieś w ciągu dnia. Każdy czas jest dobry na rozmowę z kimś, komu bardzo na nas zależy.
- Ludzie chcą nie tylko czytać Pismo Święte i wiedzieć o nim różne rzeczy, ale i je rozumieć. Samemu trudno dotrzeć do różnych kontekstów historycznych czy religijnych, które ułatwiają rozumienie Biblii. Z jej lektury rodzą się też różne pytania, dlaczego coś jest tak, a nie inaczej, jak rozumieć niektóre fragmenty. Kurs formacji biblijnej pomaga poszukującym znaleźć odpowiedzi - mówi Monika Zając z sekretariatu Kursu Formacji Biblijnej KUL.
Kurs to comiesięczne wykłady dla chętnych związane z Pismem Świętym. - Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Dla tych, którzy zaczynają swoje spotkanie z Biblią, proponujemy podstawowy kurs formacji biblijnej, podczas którego przekazywana jest podstawowa wiedza na temat Pięcioksięgu, archeologii i geografii biblijnej, metod interpretacji Pisma Świętego i wiele innych tematów. Dla tych, którzy chcą kontynuować kurs pogłębiony, tematy są bardziej szczegółowe, a dla spragnionych dalszych informacji co roku są wykłady monograficzne poświęcone jakiemuś szczególnemu tematowi. W ubiegłym roku było to cierpienie, w tym będziemy się koncentrować na relacjach Biblia a literatura, Biblia a sztuka, Biblia a muzyka, a także przygotowaliśmy wprowadzenie w język aramejski - mówi Monika Zając.
Uczestnicy kursu podkreślają, że udział w zajęciach to coś więcej niż wykłady, to rodzaj wspólnoty, jaka się zawiązuje, miejsce dyskusji, zadawania trudnych pytań i szukania odpowiedzi.
Chętni mogą się zgłaszać przez stronę www.kurs-biblijny.pl.