• facebook
 • rss
 • Profesor z KUL nowym wojewodą lubelskim

  jj

  dodane 08.12.2015 14:08

  Prawnik, konstytucjonalista dr hab. Przemysław Czarnek, zgodnie z zapowiedziami, został nowym wojewodą lubelskim. Zastąpił on na tym stanowisku Wojciecha Wilka.

  Dziś rano premier Beata Szydło powołała szesnastu nowych wojewodów.Wśród nich znalazł się profesor z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który objął stanowisko wojewody lubelskiego. 

  Przemysław Czarnek urodził się 11 czerwca 1977 r. w Kole. Od Od 15 roku życia mieszka w Lublinie. W 1996 r. ukończył II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. W latach 1996-2001 studiował na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Pracę magisterską na temat zakończone egzaminem magisterskim na podstawie pracy nt. "Konstytucyjnych podstaw powszechnego uwłaszczenia w Polsce" napisał pod kierunkiem prof. Dariusza Dudka. 

  W 2001 r. rozpoczął studia doktoranckie na WPPKiA. W ramach studiów, jako doktorant stypendysta, prowadził ćwiczenia z prawa konstytucyjnego dla studentów administracji KUL. W 2003 r. zatrudniony został w Katedrze Prawa Konstytucyjnego WPPKiA KUL na stanowisku asystenta.

  W 2006 uzyskał stopień doktora  nauk prawnych na podstawie rozprawy "Zasady państwa prawnego i sprawiedliwości społecznej w praktyce ustrojowej III RP", napisanej również pod kierunkiem prof. Dariusza Dudka, natomiast w czerwcu bieżącego roku otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego. 

  Przemysław Czarnek jest autorem  blisko 60 artykułów i haseł encyklopedycznych oraz leksykograficznych. Współpracował z wieloma kancelariami adwokackimi i radcowskimi. Był też zatrudniany na stanowiskach kierowniczych w administracji oraz w organizacjach pozarządowych. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. 

  Radości z wyboru Przemysława Czarnka na stanowisko wojewody, nie kryje rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Dębiński. 

  - Bardzo się cieszę, że pan profesor Przemysław Czarnek pracownik Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji został wojewodą lubelskim - mówi.

  - Pamiętam go jeszcze jako wybitnego studenta, a teraz sumiennego rzetelnego pracownika, który jest aktywny w obszarze naukowym. Wiem również, że był zaangażowany w obsługę wielu podmiotów jako prawnik - dodaje.

  - Chciałbym przy tej okazji przypomnieć, że pan profesor Przemysław Czarnek należy do wydziału, z którego pracownicy byli powoływani m.in. na różne stanowiska ministerialne, na stanowiska sędziów w Trybunale Konstytucyjnym oraz Najwyższym Sądzie Administracyjnym. Bardzo się cieszę, że pan profesor powiększa liczbę osób, które aktywnie włączają się w życie społeczne, obywatelskie naszego kraju - podkreśla ks. rektor. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół