• facebook
 • rss
 • Bez bólu

  jj

  dodane 19.01.2016 09:45

  W budynku przy ul. Lubartowskiej 58 rozpoczęła swą działalność Poradnia Zabiegów Stomatologicznych w Znieczuleniu Ogólnym.

  Poradnia powstała w ramach funkcjonującego przy ul Lubartowskiej 58 Stomatologicznego Centrum Klinicznego. 

  Dzięki pomocy władz Uniwersytetu Medycznego, przeprowadzono rozbudowę i modernizację pomieszczeń dla potrzeb leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym. 

  Nowy ośrodek został zmodernizowany zgodnie z najnowszymi wymaganiami, wyposażony w nowoczesną aparaturę do znieczulania ogólnego, unit stomatologiczny z aparatem RTG i radiowizjografią.

  - Chcemy rozwinąć działalność poradni  dla dzieci i osób  dorosłych z orzeczoną niepełnosprawnością, poprawiając stan zdrowia jamy ustnej w tych grupach społecznych, które mają największą trudność w dostępie do opieki stomatologicznej - informuje Beata Petkowicz kierownik nowej poradni. - 15 proc społeczeństwa ma orzeczoną niepełnosprawność i to nie jest tylko niepełnosprawność intelektualna czy ruchowa, ale również społeczna czy medyczna - dodaje. 

  Obecny na uroczystym otwarciu abp Stanisław Budzik, poświęcił pomieszczenia poradni i zwrócił uwagę na otwarcie ośrodka w czasie Roku Miłosierdzia. - Dobrze się składa że właśnie w Roku Miłosierdzia, w którym papież Franciszek zachęca nas byśmy pochylili się nad człowiekiem chorym, cierpiącym potrzebującym naszej pomocy, otwieramy Centrum Stomatologiczne, które w historycznym pomieszczeniu zyskuje nową szatę - zaznaczył arcybiskup. 

  Poradnia została przygotowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów polsko i anglojęzycznych, szkolenia podyplomowego, specjalizacyjnego oraz akcji edukacyjno-profilaktycznych, organizowanych wspólnie przez pracowników i Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół