• facebook
 • rss
 • Brave Band - międzynarodowy trening dowódców

  og, rp

  dodane 03.02.2016 10:35

  Blisko 100 osób z personelu dowództwa LITPOLUKRBRIG, składającego się z oficerów Litwy, Polski i Ukrainy, przez dwa tygodnie będzie szkolić się z umiejętności kierowania podległymi jednostkami w trakcie prowadzenia działań reagowania kryzysowego.

  - Personel Dowództwa LITPOLUKRBRIG rozpoczął swój pierwszy trening sztabowy „Brave Band” w celu przećwiczenia procesu podejmowania decyzji oraz tworzenia rozkazów - informuje ppłk Oleksandr Gain, oficer prasowy międzynarodowej brygady w Lublinie.

  - Szkolenie będzie prowadzone przez ppłk Eligijusa Senulisa, szefa sztabu LITPOLUKRBRIG. Uczestnicy przejdą szkolenia dotyczące działań w środowisku wielonarodowym, wymiany informacji pomiędzy sekcjami oraz właściwego rozdzielania rozkazów do batalionów Litewskich, Polskich i Ukraińskich - dodaje oficer.

  - „Brave Band” jest pierwszym zadaniem szkoleniowym po ceremonii otwarcia litewsko-polsko-ukraińskiej brygady i ma na celu wprowadzenie żołnierzy z trzech różnych państw do jednego środowiska pracy, zgodnie z zapowiedzią generała Adama Joksa, dowódcy LITPOUKRBRIG w Lublinie.

  Generał Joks podkreśla, że rozpoczęte wczoraj ćwiczenia i szkolenia stanowią pierwszy krok na drodze do osiągnięcia pełnej zdolności operacyjnej brygady.

  - „Brave Band” zwiększy naszą gotowość i umiejętność do wspólnej pracy. Wykonaliśmy bardzo dobrze swoje zadanie w kwestii opracowania odpowiednich dyrektyw
  i procedur operacyjnych. Teraz musimy je sprawdzić jedną po drugiej. To pokaże, że Brygada LITPOLUKRBRIG potrafi reagować na zagrożenia - powiedział generał Joks. Szkolenie potrwa do 12 lutego.

  O powstaniu brygady postanowiono w 2009 r., a umowę o jej tworzeniu ministrowie obrony trzech państw podpisali 19 września 2014 r. w Warszawie. Jedną z przesłanek do stworzenia wielonarodowej brygady było zaangażowanie Ukrainy we współpracę z NATO.

  Brygada ma liczyć 4,5 tys. żołnierzy i podlegać dowództwu, które stacjonuje w Lublinie. Narodowe komponenty pozostaną natomiast na terytoriach swych państw. Stanowiska dowódcy brygady, jego zastępcy i szefa sztabu będą się zmienić co dwa lata. Obecnie dowódcą wielonarodowej brygady LITPOLUKRBRIG jest gen. bryg. Adam Joks.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół