• facebook
 • rss
 • Sąsiedzie twoja kolej!

  Agnieszka Gieroba

  dodane 09.02.2016 10:21

  Wiemy, że są wśród Was, mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją. Zapraszamy do ujawnienia się - zachęca Marta Graban-Butryn z Dzielnicowego Domu Kultury Czuby Południowe.

  W październiku ubiegłego roku zaczął funkcjonować na lubelskich Czubach nowy Dom Kultury. To nowe miejsce i ludzie z nowymi pomysłami, które mają służyć mieszkańcom tej części miasta.

  - Propozycji jest bardzo dużo, a to dopiero początek naszej działalności. Chcemy by mieszkańcy Czubów czuli się u nas jak w domu i chętnie przychodzili na różne zajęcia czy warsztaty. Mamy dużo pomysłów, ale jesteśmy też otwarci na propozycje. Tak zrodził się pomysł cyklu, który zatytułowaliśmy "Twoja kolej" - mówi Marta Graban-Butryn koordynator projektu.

  Pomysł jest prosty. Czuby to duże osiedle, gdzie mieszka wielu ludzi w różnym wieku i różnej profesji. Często o tym, czym się kto zajmuje wie tylko rodzina, ewentualnie najbliżsi sąsiedzi. Tymczasem warto podzielić się swoimi umiejętnościami z szerszym gronem sąsiadów.

  - Każdy może zgłosić się do nas z propozycją poprowadzenia warsztatu w jakiejś dziedzinie. Może to być coś czym zajmujemy się zawodowo, a może to być pasja, która z wykonywaną pracą nie ma nic wspólnego. Chodzi o to by się poznawać, budować sąsiedzkie relacje, służyć sobie na wzajem pomocą i czuć się na osiedlu bezpiecznie, jak w rodzinie - mówi pani Marta.

  Na początku pracownicy Domu Kultury szukali wśród mieszkańców kogoś, kto może poprowadzić jednorazowo zajęcia w Domu Kultury. Tak trafili na panią Mieczysławę Goś zwaną przez wszystkich po prostu panią Misią, która poprowadziła warsztaty florystyczne. Były to pierwsze zajęcia z cyklu "Twoja kolej".

  Pani Misia zawodowo związana jest z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” tworząc Pracownię Działań Plastycznych i studencką galerię ACK UMCS „Chatka Żaka”. Jest organizatorką i pomysłodawczynią wielu wystaw. Prywatnie mieszka właśnie na Czubach i zgodziła się dla znajomych i sąsiadów poprowadzić zajęcia z tworzenia bukietów i dekoracji z kwiatów.

  - Po pani Misi przyszedł czas na warsztaty świąteczne, gdzie każdy mógł podzielić się z każdym swoim pomysłem na dekoracje świąteczne. Ostatnie zajęcia z cyklu "Twoja kolej" nosiły tytuł "Do startu, gotowi, motywacja!" i prowadziła je pani Agata Semplińska, oczywiście mieszkanka Czubów, która jest trenerem rozwoju osobistego i radcą prawnym, a prywatnie mamą małej Lilusi, z którą przychodzi na inne zajęcia do naszego domu kultury - mówi pani Marta.

  To właśnie dzięki udziałowi w różnych zajęciach ludzie poznają się lepiej i nabierają odwagi do dzielenia się z innymi swoimi umiejętnościami talentami.

  Następne zajęcia z cyklu "Twoja kolej" już w marcu, ale każdy kto zechce może już teraz zgłaszać się do Dzielnicowego Domu Kultury by zaproponować swój pomysł na kolejne zajęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół