• facebook
 • rss
 • Ja cię kocham a Ty pisz...

  jj /kdk

  dodane 17.02.2016 11:25

  Konkurs Twórczości Miłosnej "Ja Cię kocham, a Ty pisz!" w Krasnymstawie to jeden z największych tego typu konkursów w Polsce. Co roku na propozycję Krasnostawskiego Domu Kultury odpowiada ponad 200 autorów z kraju i zagranicy.

  Konkurs im. Mariusza Kargula zatytułowany "Ja cię kocham, a ty pisz!" zorganizowano już po raz dziewiąty. Udział w nim mógł wziąć każdy, kto w ten sposób chciał dać upust swym "szałom miłosnym i porywom twórczym". 

  Na konkurs można było przesyłać niepublikowane wcześniej wiersze (maksymalnie trzy) lub małe formy prozy poetyckiej (maksymalnie dwie strony standardowego wydruku komputerowego).

  W tym roku komisja w skład której weszli znani pisarze i poeci wybrała zwycięzców w dwóch kategoriach: dorośli i młodzież.

  - Pisanie poezji nie jest proste - mówi Judyta Bednarczyk, przewodnicząca komisji konkursowej. - Wielu z nas pragnie nazywać siebie poetami, ponieważ przelewa na papier często bardzo intymne myśli. Nie jest jednak sztuką samo ich przelanie, lecz ubranie ich w takie kształty i takie zapachy, aby odbiorca nie czuł się osaczony intensywnością wrażeń, ani też zażenowany podwórkowym mimesis - dodaje. 

  Mirosława Szychowiak, członek jury zwraca uwagę na zróżnicowane podejście do tematu uczestników konkursu. - Autorzy akcentowali wyraźnie w swoich tekstach, że „miłość nie jedno ma imię” i sposób poetyckiego wgryzania się w temat - zaowocował bardzo ciekawymi wierszami - mówi poetka, autorka wielu opowiadań, nominowana do Literackiej Nagrody Nike. 

  Jury konkursu było prawie jednogłośne w wyborze zdobywców nagród oraz wyróżnień. 

  Wśród dorosłych I miejsce zajął Łukasz Gamrot z Katowic. Na II pozycji uplasowali się ex aequo: Anna Piliszewska (Wieliczka) oraz Łukasz Kubacki (Poznań). Dwie równorzędne nagrody za III miejsce przypadły natomiast krasnostawianinowi Konradowi Grocheckiemu i Mirosławowi Kowalskiemu z Mysłowic.

  Tegoroczny zwycięzca Łukasz Gamrot to laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich oraz współzałożyciel grupy poetyckiej „Terry Street”. Teksty publikował m.in. w: „Dzienniku Zachodnim”, „Tyglu Kultury”, „Ex Libris”, „Odrze”, „Neurokulturze” i na antenie „Radia Katowice”

  W kategorii „młodzież” jury I miejsce przyznało  Weronice Jaglińskiej (Mińsk Mazowiecki) II miejsce Idze Świerżewskiej (Warszawa). III miejsce zajęła Angelika Krawiec (Nowe Czaple). 

  Do rywalizacji w tegorocznym konkursie stanęło 224 poetów z Polski i zagranicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół