• facebook
 • rss
 • Miłosierdzie ogarnęło Puławy

  Mirosław Kozioł

  dodane 04.04.2016 09:45

  Dla mieszkańców Puław odpust w parafii Miłosierdzia Bożego nie był jedynym ważnym wydarzeniem. W tym roku Puławy obchodzą 110 rocznicę nadania praw miejskich, dlatego podczas sumy odpustowej w "kościele pod lasem" został odczytany akt zawierzania Puław Bożemu Miłosierdziu. Mszy św. przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP.

  W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia w centrum katechezy kościoła znajduje się temat Boga miłosiernego. Jest to też wyjątkowy czas dal wspólnot parafialnych, które noszą to wezwanie. Każdy kto przejdzie przez bramę miłosierdzia i spełni określone warunki może uzyskać odpust zupełny.

  Zamiarem pasterza naszej archidiecezji było to, aby takie bramy znajdowały się w: archikatedrze lubelskiej, bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chełmie,  bazylice pw. MB Kębelskiej w Wąwolnicy, bazylice pw. św. Anny w Lubartowie, kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku i kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.

  W tym roku, ważnym wydarzeniem jakie mogą przeżywać parafie jest II Niedziela Wielkanocy – czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego.

  We wspólnocie modlącej się w kościele Miłosierdzia Bożego w Puławach, potocznie nazywanego przez Puławian „Kościołem pod lasem”, przygotowania rozpoczęły się trzy dni przed świętem. Wierni i ich duszpasterze przeżywali rekolekcje, pod hasłem „Sposoby czynienia Miłosierdzia: modlitwa, słowo i czyn”. Ćwiczenia duchowe prowadził ks. Stanisław Gruca, który określił je „kursem uczynków miłosierdzia”. Wierni przygotowując się do odpustu chętnie i gorliwie uczestniczyli w czuwaniach  modlitewnych, w nabożeństwie drogi światła i procesjach.

  Dla mieszkańców Puław odpust w parafii Miłosierdzia Bożego nie był jedynym ważnym wydarzeniem. W tym roku Puławy obchodzą 110 rocznicę nadania praw miejskich, dlatego podczas sumy odpustowej w „kościele pod lasem” został odczytany akt zawierzania Puław Bożemu Miłosierdziu. Mszy św. przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP. Bp Miziński wygłosił również homilię, w której przybliżył ideę uczynków miłosierdzia, oraz zachęcił wiernych do wcielania ich w życie. Nie zabrało też ciepłych słów pod adresem mieszkańców Puław.

  Wieczorem w kościele odbył się koncert. Zabrzmiały: Te Deum” Antoniego Brucknera oraz Symfonia G- moll Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncert poświęcony był 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz 110. rocznicy nadania praw miejskich Puławom. Wystąpili Soliści z Filharmonii w Poznaniu, Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Chór Akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół