• facebook
 • rss
 • Będzie bezpiecznie

  ag

  dodane 07.04.2016 13:11

  O bezpieczeństwo młodych ludzi, którzy przyjadą do naszej diecezji podczas Światowych Dni Młodzieży dbać będą wspólnie organizatorzy ŚDM z ramienia diecezji i policja. W tej sprawie podpisano specjalną umowę.

  W lipcu czeka nas jedno z największych wydarzeń w Kościele polskim ostatnich lat. Na spotkanie z papieżem Franciskiem przyjadą tysiące młodych ludzi z całego świata. Zanim udadzą się do Krakowa spędzą kilka dni w różnych diecezjach w Polsce, w tym w naszej diecezji.

  - To ogromne wyzwanie organizacyjne nie tylko dla strony kościelnej, ale i dla wszystkich służb, które będą dbały o bezpieczeństwo i porządek. Łatwiej o takie sprawy, kiedy każdy ma jasno określone zadanie i obowiązki. Podział kompetencji między stroną diecezjalną i policją precyzuje podpisana umowa - mówi Przemysław Czarnek wojewoda lubelski.

  Umowę podpisano w kurii metropolitalnej. Ze strony kościelnej asygnował ją abp Stanisław Budzik, zaś ze stron policji komendant wojewódzki policji Paweł Dobrodziej.

  - Światowe Dni Młodzieży to czas spotkania ludzi różnych narodowości i kultur. Ci, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach, wiedzą, że znikają wszelkie różnice, gdy ludzie spotykają się w przestrzeni wiary. Kościół staje się miejscem, gdzie znikają różnice i wszyscy czują się braćmi i siostrami. Wierzę, że tak będzie i tym razem - mówił abp Stanisław Budzik.

  Podpisana umowa obejmowała działania policji na terenie całego województwa lubelskiego, które swoim zasięgiem obejmuje także diecezję siedlecką i zamojsko-lubaczowską. Przedstawiciele tych diecezji także uczestniczyli w podpisywaniu umowy o współpracę z policją podczas SDM.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: ŚDM, ŚDM LUBLIN

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół