• facebook
 • rss
 • Wszyscy jesteście zwycięzcami!

  jj

  dodane 16.04.2016 12:57

  Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Podstawki wicekanclerza kurii metropolitalnej, rozpoczęły się VII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego.

  Głównym organizatorem piłkarskich mistrzostw jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej. W rozgrywkach biorą udział 84 drużyny liczące w sumie blisko 900 uczestników.

  Rywalizacje odbywają się w czterech kategoriach: ministrant młodszy - kl. III i IV szkoły podstawowej; ministrant - roczniki od 2002 do 2005; lektor młodszy - roczniki od 1999 do 2001 oraz lektor starszy - roczniki od 1995 do 1998. 

  - Najpierw chcieliśmy być razem wspólnie przy ołtarzu Chrystusa, a teraz po bratersku, w życzliwości i Chrystusowym współzawodnictwie, chcemy walczyć sportowo o mistrzostwo piłkarskie w naszej archidiecezji - mówi główny koordynator wydarzenia ks. Marcin Grzesiak.  

  Ks. Krzysztof Podstawka podczas homilii przypomniał wszystkim uczestnikom Eucharystii i mistrzostw jednocześnie, kim tak naprawdę jest ministrant i że bycie nim to zaszczyt.

  Zaznaczył też, że bycie ministrantem i sportowcem to ciągła walka. - Trzeba stale walczyć ze swoimi słabościami, z lenistwem także w służbie Bożej, z siłami złego, który próbuje nas odwieźć od naszej wierności Chrystusowi. Do tego, by mieć taką siłę potrzebny jest trening. Jeśli chce się być dobrym piłkarzem potrzebny jest trening, ale w duchowym dojrzewaniu też potrzebny jest trening i dyscyplina - zaznaczał ks. Krzysztof. - Tylko ci, którzy są wytrwali, osiągają w swoim życiu sukces. Tym sukcesem w chrześcijaństwie nie są pierwsze czy drugie miejsca. Chodzi o to by wygrać swoje życie. Dziś ktoś odbierze puchar za pierwsze miejsce inni za następne, ale tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami, bo dochowujecie wierności Panu Bogu - przekonywał ministrantów kaznodzieja. 

  Oprawę liturgiczną uroczystej Mszy św. zapewnił Archidiecezjalny Chór Chłopięco - Męski Pueri Cantores Lublinenses pod dyrekcją ks. Attili Hontiego.  

  Po Mszy św. uczestnicy mistrzostw rozjechali się do siedmiu hal sportowych na terenie miasta, by rozpocząć sportowe zmagania.

  Do finałów, które rozegrane zostaną dziś o godz. 17.30 w hali sportowej UP przy ul. Głębokiej, dostaną się najlepsi. 

  Przed meczami finałowymi o godz. 16.30 odbędzie się mecz pomiędzy gwiazdami TVP a drużyną AZS UMCS Futsal Team.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół