• facebook
 • rss
 • Mistrzowie na boisku i przy ołtarzu

  jj

  dodane 16.04.2016 21:15

  Już po raz drugi walczyli o Puchar Metropolity Lubelskiego. Cztery drużyny z archidiecezji lubelskiej wyjechały z tytułem archidiecezjalnego mistrza w piłce nożnej halowej wśród Liturgicznej Służby Ołtarza.

  Zakończyły się VII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Przechodnie puchary trafiły do kolejnych drużyn z archidiecezji, choć w niektórych przypadkach pozostały tam, gdzie były. 

  Na mistrzostwa przyjechały 84 drużyny. - To bardzo duża liczba - mówi ks. Marcin Grzesiak, główny organizator mistrzostw. - Ministranci i lektorzy potrzebują przynęty, która będzie w jakiś sposób ich jednoczyła. Tą przynętą jest sport, w szczególności piłka nożna, która - mimo że wśród młodzieży królują internet i gry komputerowe - jest jeszcze dla chłopców bardzo atrakcyjna - dodaje.

  Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: ministrant młodszy - kl. III i IV szkoły podstawowej, ministrant - roczniki od 2002 do 2005, lektor młodszy - roczniki od 1999 do 2001 oraz lektor starszy - roczniki od 1995 do 1998.

  W kategorii ministrant młodszy zwyciężyła drużna z parafii Matki Bożej Pocieszenia z Krasnegostawu. Puchar przeznaczony dla ministrantów starszych trafił do Babina, do ministrantów z parafii św. Andrzeja Boboli.

  W kategorii lektor młodszy zwyciężyła drużyna z Zakrzówka z parafii św. Mikołaja. W tym przypadku puchar pozostał tam, gdzie trafił w zeszłym roku. - Ci chłopcy są niesamowici - mówi ks. Kamil Jóźwiak, duchowy trener drużyny. - Sami zorganizowali sobie jednakowe stroje piłkarskie, sami też trenują, nie licząc mojej duchowej opieki - śmieje się kapłan.

  Wielki powód do radości mieli lektorzy starsi z parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy. Już po raz kolejny to właśnie ta drużyna otrzymała puchar i zwycięskie medale.

  Puchary i medale zwycięzcom turnieju wręczyli przedstawiciele drużyny piłkarskiej TVP, której mecz z drużyną AZS UMCS poprzedził finałowe rozgrywki mistrzostw.

  Wszystkie drużyny, oprócz ministrantów młodszych, już w maju wezmą udział w mistrzostwach Polski w zmaganiach LSO w piłce nożnej halowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół