• facebook
 • rss
 • Czas, by się poznać

  jj

  dodane 13.06.2016 09:53

  Od lat integruje lokalną społeczność. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. "Rodzinalia" na stałe wpisały się już w czerwcowy krajobraz lubelskiej Bazylianówki.

   - To dobry moment na wzajemne poznanie się parafian - mówi proboszcz parafii ks. Marek Otolski, inicjator festynu parafialnego. - To duża parafia, ciągle powstają nowe bloki, ludzie w ciągłym niedoczasie, nie mają często możliwości, by w jakimś innym miejscu poznać swojego sąsiada - zauważa. 

  Festyn, który od ośmiu lat w czerwcu odbywa się na terenie parafii ks. Marianów, jest jednym z większych organizowanych w Lublinie.

  - Staramy się, by co roku było coś nowego, by ludzie chcieli przychodzić i wspólnie się bawić - podkreśla ks. proboszcz. 

  W organizację festynu bardzo mocno zaangażowali się parafianie. - Przygotowaliśmy nasze specjały - chwalą się przedstawiciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 15, wskazując na wyroby cukiernicze. - To wszystko po to, by wesprzeć naszą parafię. Zbieramy przecież na zakup nowych ławek w kościele - podkreślają. 

  By sfinansować zakup nowych ławek parafianie rozprowadzali także tradycyjnie już grochówkę i bigos. Na amatorów grilla czekały też szaszłyki kiełbaski a na najmłodszych wata cukrowa i lody. - To bardzo fajna inicjatywa - mówi pan Krzysztof, który na festynie obecny jest po raz trzeci. - Ja trochę ludzi z parafii już znam, ale cieszę się, że moje dzieci mogą tu podczas wspólnej zabawy, poznać także nowych kolegów. 

  Tegoroczny festyn zakończył koncert zespołu Gospel Rain. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół