• facebook
 • rss
 • Lublin naśladuje Nowy Jork, Berlin i Hongkong

  rp /CSK

  dodane 10.07.2016 19:16

  Centrum Spotkania Kultur wyposaży chętnych ogrodników w niezbędne narzędzia ogrodnicze, pojemniki typu big-bag, worki i nasiona.

  Wspólne sadzenie pod okiem eksperta odbędzie się w poniedziałek 11 lipca o 18.00 w patio CSK od strony ul. Radziszewskiego. Akcja zakończy się 24 września wyborem najładniejszego ogródka i wspólną ucztą przygotowaną z plonów.

  Lato w Lublinie jest nie tylko pełne atrakcji kulturalnych, ale również kontaktu z naturą. Każdy może stworzyć i uprawiać swój własny ogródek warzywny w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

  - Zakładanie miejskich ogródków to trend światowy, który chcemy kultywować. Powrót do natury, jej bliskość są istotne w naszym programie, rośliny pną się wzdłuż Alei Kultur, zielone dachy wieńczą budynek, prezentujemy wystawy fotografii „Gensis” Sebastião Salgado i Land Art. Projekt „Rosnę“ to przyjemne z pożytecznym, oddajemy patio, od strony ulicy Radziszewskiego, w ręce naszych gości i sąsiadów, wyposażamy ich w narzędzia, nasiona, sadzonki i zapraszamy do tworzenia miejskiej oazy zieleni w CSK - mówi Piotr Franaszek, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

  CSK zaprasza mieszkańców Lublina do założenia własnego ogródka na wewnętrznym patio. Na chętnych czeka 25 stanowisk wraz z wyposażeniem. Już teraz zgłoszenia, indywidualne i drużynowe, przyjmowane są za pośrednictwem poczty e-mail rosne@spotkaniakultur.com. Każdy zespół otrzyma swoje stanowisko z ziemią, nasionami i sadzonkami niezbędnymi narzędziami ogrodniczymi. Ogrodnicy amatorzy będą tego dnia pracować pod okiem eksperta, który odpowie na wszystkie ich pytania związane z uprawą oraz będzie służył praktyczną pomocą. Tabliczki będą informować o tym, kto opiekuje się poszczególnymi ogródkami.

  Warzywne grządki zakwitły już na dachach Nowego Jorku i Hongkongu, w parkach Berlina czy Hagi, zielona fala nie mogła ominąć Lublina. Ogródki działkowe w Polsce najczęściej lokowane są na obrzeżach, a dojazd do nich często wiąże się z koniecznością przeprawy przez zatłoczone miasto. Ogródek w Centrum Spotkania Kultur to okazja do wspólnej aktywności fizycznej dla całej rodziny, bez konieczności dalekich wyjazdów. To również doskonały pomysł na wakacyjną aktywność dla młodzieży i praktyczna forma edukacji ekologicznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół