• facebook
 • rss
 • Jaki jest sens twojego życia?

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 18.09.2016 08:41

  Jeść, spać, pracować, odpoczywać. Czy tylko to jest sensem naszego życia? O tym, że w naszym życiu najważniejszy jest Pan Bóg, przekonywali parafian z lubelskiego Felina ewangelizatorzy projektu "Źródło".

   - Bóg cię kocha i chce żebyś miał życie w obfitości - czwórka młodych ewangelizatorów pod przewodnictwem ks. Piotra Irackiego przekonuje pierwszego dnia rekolekcji kerygmatycznych, parafian Trójcy Przenajświętszej w Lublinie, o wielkiej miłości Pana Boga do człowieka. - Kocha cię niezależnie od tego jaki jesteś. Chodzi jednak o to byś zrozumiał jak jest sens twojego życia.

  Cztery dni, cztery dogmaty. Stały program rekolekcji ewangelizacyjnych "Źródło", który trwa w naszej archidiecezji już ponad dwa i pół roku dotarł do kolejnej parafii w diecezji. Ewangelizatorzy za pomocą nowych narzędzi ewangelizacyjnych uświadamiają zgromadzonym, że każdy z nich jest tym jedynym, najukochańszym dzieckiem Boga. 

  - Jesteśmy zaplanowani przez Boga i nasze życie nie jest dla Boga przypadkiem - mówi ks. Piotr. - Pan Bóg tylko z powodu człowieka stworzył piękny świat. Każdy z nas realizując wolę Bożą realizuje swoje powołanie a naszym największym powołaniem jest miłość. Niestety w dzisiejszym świecie jest to słowo, które często jest nadużywane i niezrozumiałe. 

  Na porannym nauczaniu obecni są w większości starsi ludzie. Z zainteresowaniem słuchają słów świadectwa młodej dziewczyny, która dzieli się doświadczeniem swego trudnego dzieciństwa. - Pochodzę z rozbitej rodziny - opowiada dziewczyna. - Miałam jednak wszystko czego materialnie potrzebowałam. Brakowało mi jedynie uwagi i miłości. Po latach spotkałam na szczęście ludzi, którzy pokazali mi Boga, który jest miłością. Ja tej miłości tak potrzebowałam i Pan Bóg wypełnił tę lukę. Nie musiałam już zabiegać o czyjeś względy. Zrozumiałam, że mam w sobie godność dziecka Bożego. 

  Na koniec pierwszej nauki rekolekcyjnej słuchacze przy wyjściu z kościoła otrzymują specjalne listy. - To list Pana Boga do każdego z was - wyjaśnia ks. Piotr. - I choć w każdym są te same słowa, one skierowane są do każdego z was indywidualnie. Każdy z was jest umiłowanym dzieckiem Boga - dodaje. 

  Cztery dni ewangelizacji to czas spotkania się z Bogiem Ojcem, Jego przebaczającą Miłością, uświadomienie sobie po raz kolejny swojej grzeszności i doświadczenie działania Ducha Świętego, bez którego nikt nie byłby w stanie odpowiedzieć na Bożą Miłość. Czas rekolekcji poprzedza obecność w parafii relikwii Krzyża św. 

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół