• facebook
 • rss
 • Nowy Rok - nowe życie

  jj

  dodane 02.01.2017 09:44

  Już po raz ósmy katolicka wspólnota Armia Dzieci, która jest częścią papieskiego Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska, zorganizowała w Lublinie Chrześcijański Sylwester - Noc Chwały.

  - Weszliśmy w Nowy Rok z hukiem i głośnymi owacjami na cześć Jedynego Boga - relacjonują uczestnicy spotkania. 

  Tegoroczna Noc Chwały odbyła się pod hasłem Nowy Rok – nowe życie. Wzięło w niej udział ponad 300 osób. Podobnie jak w latach poprzednich poprzedziła ją trzydniowa Szkoła Życia Ponadnaturalnego. 

  W programie wydarzenia, które od lat łączy pokolenia, bo tu dzieci bawią się razem z rodzicami, znalazły się: uroczysta Eucharystia, czas uwielbienia, sylwestrowy posiłek i wspólne kolędowanie. - Dziękowaliśmy Bogu za miniony czas i przyjmowaliśmy błogosławieństwo na nowy rok - mówi Gabriela Sawa z Armii Dzieci. 

  Tuż przed północą ks Sławomir Pawłowski wzniósł specjalny Toast dla Jezusa. - Noc sylwestrowa to czas imienin Pana Jezusa, bo Pismo Święte mówi, że po ośmiu dniach Jezus został zaniesiony do świątyni i nadano mu imię - wyjaśnia Paweł Skrzek z Armii Dzieci. 

  Ekspresyjne uwielbienie prowadził jeden z liderów 17 letni Rafał Saj, a zebrani oddawali Bogu najwyższą chwałę. Niezwykły gość Danny Steyne z USA podzielił się z zebranymi swoją relacją z Bogiem. - Danny opowiadał o mocy wiary i podkreślał, że naród polski ma szczególne znaczenie w szerzeniu żywej wiary - zauważa Gabriela Sawa. 

  Żywiołowe uwielbienie, tym razem w rytmach dance- electro, trwało do 3 rano. - Już wiemy, że narodziły się nowe projekty, które niebawem będzie można usłyszeć - informują liderzy Armii Dzieci. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół