• facebook
 • rss
 • Przygotowania do ferii w mieście

  UM

  dodane 02.01.2017 12:00

  Na uczestników zajęć czeka bogata oferta warsztatów fotograficznych i teatralnych, techniki kompozytorskiej, nauka tańców korowodowych, czy kurs szycia literackich poduszek. Jak co roku miasto proponuje kilka nowości, m.in. wycieczki krajoznawczo-turystyczne z PTTK i żywą grę planszową w Skansenie.

  Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie zimowej przerwy w nauce bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie Lublina. W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już od 16 stycznia zaczynają się ferie na Lubelszczyźnie.

  - Oferta przygotowana przez miasto ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej poprzez atrakcyjne formy i lokalizację zajęć. Na aktywne odkrywanie Lublina pozwolą dzieciom zajęcia turystyczno-krajoznawcze. Swoje propozycje przygotowały także instytucje kultury: muzea, domy kultury, kluby osiedlowe, biblioteki i instytucje kulturalne - wyjaśniają urzędnicy z Ratusza.

  Zajęcia sportowo-rekreacyjne w różnych dzielnicach Lublina będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku na terenie szkolnych obiektów sportowych. Tykwarium, czyli warsztaty przedmiotów artystycznych i użytkowych z tykwy oraz warsztaty garncarskie, plastyczno-filmowe na temat historycznego Lublina, rysunek studyjny, a także wycieczka do kuźni czekają na dzieci, które zdecydują się spędzić ferie w Młodzieżowych Domach Kultury. Swoją ofertę przygotowały także dzielnicowe i spółdzielcze domy kultury. Na łyżwiarzy czeka Biały Orlik, a na amatorów pływania osiem szkolnych basenów. W okresie ferii, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie będą mogli zjeść ciepły posiłek w dyżurujących stołówkach szkolnych.

  Szczegóły na stronie zima.lublin.eu

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół