• facebook
 • rss
 • Wszyscy dzielili się chlebem

  Renata Pietras, Dominika Kotowicz

  dodane 23.01.2017 13:56

  Nie tylko dla Puław ten święty przyjaciel bezdomnych i żebraków jest postacią szczególną. Zainaugurowano Rok św. Brata Alberta w Puławach. Po Mszy św. wszyscy dzielili się chlebem.

  Dla Puławian święty Brat Albert jest postacią szczególną, ponieważ od 1999 r. jest patronem tego miasta. W związku z tym w parafii św. Brata Alberta w Puławach odbyła się uroczystość rozpoczęcia obchodów Roku św. Alberta Chmielowskiego, ustanowionego przez Konferencję Episkopatu Polski.

  Rok poświęcony uczczeniu tego patrona miłosierdzia stanowi doskonałą kontynuację zakończonego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

  Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Ryszard Podpora – z wydziału duszpasterskiego kurii metropolitalnej w Lublinie. Mszę koncelebrowali: ks. kan. Piotr Trela, dziekan dekanatu oraz ks. kan. Aleksander Zeń, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Puławach.

  Liturgią zainaugurowano Rok św. Brata Alberta w Puławach   Liturgią zainaugurowano Rok św. Brata Alberta w Puławach Renata Pietras, Dominika Kotowicz Homilia była przybliżeniem życiorysu i duchowości świętego Brata Alberta. Podczas Mszy św. obecne były poczty sztandarowe i licznie zgromadzona społeczność miasta. Na zakończenie wszyscy wierni podzielili się chlebem.

  Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się pod pomnik poświęcony Powstańcom Styczniowym, tam nastąpiło wmurowanie urny z prochami z mogiły powstańców poległych w bitwie w lesie Gułowskim w 1863 r. i złożenie kwiatów. Warto przypomnieć, że w Powstaniu Styczniowym walczył również św. Brat Albert. Organizatorami uroczystości była parafia Św. Brata Alberta i Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół