• facebook
 • rss
 • Niezwykły lekarz ciał i dusz pochyla się nad każdym pacjentem

  jj

  dodane 15.02.2017 10:43

  Kolejny raz z okazji Dnia Chorego lubelska Caritas przygotowała upominki dla dzieci przebywających w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

  Uroczystej Mszy św. odprawionej w szpitalnej kaplicy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przewodniczył biskup Mieczysław Cisło. Przypomniał on genezę Dnia Chorego oraz opowiedział dzieciom, rodzicom i pracownikom szpitala o życiu św. Bernadetty Soubirous, której Matka Boża w Lourdes objawiła się 18 razy. 

  - Ludzie zaczęli przyjeżdżać do Lourdes szukając uzdrowienia, ja dziś modlę się, by Pan Jezus, niezwykły lekarz dusz i ciał, pochylił się nad każdym pacjentem tu w szpitalu - mówił bp Mieczysław. 

  Po Mszy św. dyrektor lubelskiej Caritas ks. Wiesław Kosicki wraz z ks. biskupem wręczyli przebywającym na oddziałach DSK dzieciom słodkie upominki. - Od prawie 20 lat kontynuujemy tę akcję, którą kiedyś zapoczątkowała archidiecezja gdańska - wyjaśnia ks. Wiesław. - Dzieci są bardzo szczególną grupą chorych i chcemy ich w tym dniu wesprzeć i zwrócić też uwagę osób zdrowych na fakt, że pośród nas są chorzy i bardzo często są to także dzieci.

  Ks. Wiesław podkreśla, że trzeba pamiętać, że choroba jest wpisana w naszą rzeczywistość, i że albo jesteśmy, albo byliśmy, albo będziemy chorzy. Caritas stara się pomagać osobom potrzebującym jak zaznacza ks. dyrektor, nie tylko w tym wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Chorego, ale też przez cały rok, podejmując różnorodne działania. 

  Do dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych w szpitalach naszej archidiecezji trafiło w tym roku 700 paczek. 400 z nich otrzymały pacjenci z Dziecięcego Szpitala Klinicznego. 

  Dzień Chorego w DSK był także okazją do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez czterech pacjentów z oddziału hematologii DSK. Sakramentu bierzmowania udzielił biskup Mieczysław.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół