• facebook
 • rss
 • Bp Miziński zainaugurował międzynarodową akcję "Pola Nadziei" w Puławach

  Mirosław Kozioł

  dodane 06.03.2017 12:45

  Akcja ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium ich życia, jak również niesienie pomocy i wsparcia cierpiącym oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej.

  Puławskie hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty po raz jedenasty uczestniczyło w międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”, która ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium ich życia. Ideą akcji jest również niesienie pomocy i wsparcia cierpiącym oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej i edukowanie dzieci i młodzieży w tym zakresie.

  - „Darem dla człowieka jest druga osoba” - słowa orędzia na Wielki Post papieża Franciszka, przywołał bp. Artur Miziński podczas Mszy św. na inaugurację akcji „Pola Nadziei”, w którą włącza się Puławskie Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty.

  W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, sekretarza Konferencji Episkopatu Polski, która zainaugurowano akcję „Pola Nadziei”.

  Justyna Walecz-Majewska, szefowa Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zaznaczyła, że kadra pracownicza jest wierząca i dlatego chce zawierzyć Bogu swoją działalność. Podczas Mszy św. podkreślała, że bardzo się cieszy z obecności wielu przyjaciół i sympatyków tej organizacji, szczególnie wyraziła swoją wdzięczność wobec bp. Artura i księży z Puław, którzy otaczają troską chorych i personel organizacji.

  W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: poseł Krzysztof Szulewski i prezydent Puław Janusz Grobel, i prezes Grupy Azoty Puławy, Jacek Janiszewski. W uroczystości uczestniczył także ks. Marcin Grzesiak, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej i księża Piotr Trela i Aleksander Zeń.

  Podczas homilii bp Miziński w nawiązaniu do perykopy o kuszeniu Jezusa na pustyni mówił o trzech pokusach jakie grożą człowiekowi w dzisiejszym świecie. Rozwijając myśl o miłosierdziu podkreślił wartość posługi dla drugiego człowieka, szczególnie chorego i cierpiącego. Sekretarz KEP mówił o ważnej roli i o pięknie posługi pracowników hospicjum i o wrażliwych sercach otwartych na człowieka potrzebującego.

  Po Mszy świętej bp. Artur odwiedził chorych, z którymi serdecznie rozmawiał. Spotkał się również z zarządem organizacji i wolontariuszami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół