• facebook
 • rss
 • Szczęśliwi i zdecydowanie nie smutni. Muzycy z Happysad spotkali się ze studentami UMCS

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 11.05.2017 17:05

  Zespół założony w roku 2001 w Skarżysku-Kamiennej zagrał koncert w ramach trwających Juwenaliów. Wcześniej fani mogli się spotkać z muzykami oko w oko.

  Prowadzący spotkanie, przedstawiając członków zespołu, zapowiedzieli wesołych chłopców grających smutną muzykę. Zdecydowanie się nie pomylili. Muzycy Happysad dosłownie tryskali humorem, podobnie jak zgromadzona w auli Wydziału Humanistycznego UMCS publiczność.

  Spotkanie, zorganizowane na kilka godzin przed planowanym występem w trakcie Juwenaliów, było okazją do bliższego poznania idoli młodego pokolenia i zadania pytań związanych zarówno z historią zespołu, jak i życiorysami poszczególnych muzyków.

  Jak się okazało - co ustalili inicjatorzy spotkania - połowa składu Happysad to ludzie, których wykształcenie zupełnie nie jest związane z muzyką. Wszyscy jednak na scenie spisują się wyśmienicie, o czym świadczy liczba koncertów, które zespół zagrał. - Występowaliśmy już tysiąc razy - mówi Kuba Kawalec, wokalista i lider zespołu. - Choć trudno nam powiedzieć, które kawałki lubimy najbardziej, to jednak wykonywanie nowych utworów zdecydowanie wnosi powiew świeżości w nasze granie.

  Muzycy odpowiadali na wiele pytań, m.in. o inspiracje muzyczne w wieku dziecięcym oraz o to, z kim chcieliby wystąpić na scenie. Opowiadali także zabawne historie związane z działalnością zespołu oraz przypominali sobie, co najbardziej ich denerwuje w trakcie koncertów. - Zdecydowanie nie lubimy braku kultury wśród ochroniarzy, nieustającego i oślepiającego blasku fleszy oraz fanów, którzy tracą kontrolę nad swoim zachowaniem - podkreślał Kuba.

  Happysad jest jednym z najpopularniejszych rockowych zespołów w Polsce. Debiutancki album Happysad "Wszystko jedno" ukazał się w 2004 roku. Pochodzący z niego singiel "Zanim pójdę" utrzymywał się przez 33. tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a cały krążek 3 lata później znalazł się w zestawieniu 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka, przygotowanego przez magazyn "Teraz Rock".

  W październiku 2005 roku ukazała się druga płyta Happysad "Podróże z i pod prąd", świetnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i publiczność tłumnie wypełniającą sale koncertowe. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 r., podczas III edycji organizowanego przez zespół Happysad festiwalu SKARfest, miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu "Nieprzygoda", który po dwóch tygodniach zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce.

  Czwarty album bandu - "Mów mi dobrze" - miał swoją premierę w październiku 2009 roku. Dwa lata później do sprzedaży trafiło jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo "Zadyszka", podsumowujące 10 lat działalności zespołu. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

  W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, wynikiem której był wydany jesienią album "Jakby nie było jutra", który w listopadzie 2014 roku zyskał status Złotej Płyty. W lutym 2017 roku Happysad w nowym składzie wydał album "Ciało obce".

  «« | « | 1 | » | »»
  Spotkanie z zespołem Happysad

  Spotkanie z zespołem Happysad

  Foto Gość DODANE 11.05.2017 AKTUALIZACJA 11.05.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół