• facebook
 • rss
 • To najlepszy GPS wskazujący drogę do nieba

  Agnieszka Gieroba Agnieszka Gieroba

  dodane 13.05.2017 08:00

  - Wiadomo, że by dotrzeć do określonego celu, można jechać różnymi drogami. Do nieba też wiedzie wiele szlaków. Najpewniejszy jest ten, który wskazała Matka Boża w Fatimie - mówił ks. prof. Andrzej Derdziuk kapucyn, który prowadził czuwanie fatimskie na Poczekajce w Lublinie.

  "Stacja Fatima" - nazwano czuwanie w 100. rocznicę objawień Matki Bożej trzem portugalskim dzieciom, jakie w nocy z 12 na 13 maja odbyło się na lubelskiej Poczekajce.

  - Przesłanie Maryi jest dla wszystkich, począwszy od dzieci, którym przecież Matka Boża się objawiła, po starszych, którym trzej mali pastuszkowie przekazywali prośby Matki Bożej - mówią ojcowie kapucyni.

  Czuwanie rozpoczęła Msza św. z procesją dla dzieci. - Żeby trafić do celu, warto kierować się znakami i drogowskazami, tak samo jest z drogą do nieba, a Maryja jest najlepszym drogowskazem - tłumaczył dzieciom o. Andrzej Derdziuk.

  Zanim do dzieci przyszła Maryja, trzy razy spotkał się z nimi anioł. To on przy drugim spotkaniu udzielił Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji Komunii św.

  - 10 lat wcześniej Kościół wydał dekret o wczesnej Komunii św., jednak ludzie podchodzili do niego sceptycznie, uważając, że dzieci są za małe, by móc przyjmować Ciało Chrystusa. Jednak anioł, który objawił się dzieciom w Fatimie, udzieli im Komunii, potwierdzając, że Jezus chce być obecny w sercach najmłodszych. Maj to czas Pierwszych Komunii św., niech więc każde dziecięce serce uwielbia z radością Jezusa, który wkracza w jego życie - mówił o. Derdziuk.

  Podkreślił też, że modlitwa dzieci ma szczególną moc. To one poproszone, by odmawiały Różaniec, wyprosiły wiele łask dla ludzi, w tym uzdrowienia, nawrócenia i pokój.

  - Maryja poleciła odmawiać Różaniec, by wojna, która szalała na świecie, skończyła się jak najszybciej. Wskazała też właśnie tę modlitwę jako potężne orędzie, które mamy do wykorzystania. Korzystajmy więc z niego - zachęcał kapucyn.

  W programie czuwania na Poczekajce znalazły się także konferencje, film o Fatimie, Eucharystia o północy, procesja i, oczywiście, modlitwa różańcowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół