• facebook
 • rss
 • Święty to przyjaciel. Konkurs piosenki religijnej

  ag

  dodane 15.05.2017 09:45

  O świętych warto dużo wiedzieć, by móc czerpać z nich przykład i inspiracje do działania. Można też o nich śpiewać wielbiąc w ten sposób Pana Boga. Tak właśnie było podczas konkursu piosenki religijnej "Święty to przyjaciel".

  - Chcieliśmy w ten sposób zachęcić dzieci i młodych do poznawania świętych, a jednocześnie promować kulturę chrześcijańską, w tym muzykę i teksty o świętych, po które sięgają wykonawcy. Co roku jest także temat przewodni w doborze repertuaru. W tym roku inspiracją jest 100. rocznica objawień fatimskich, więc postać Matki Bożej. O Maryi jest wiele pięknych utworów, więc i uczestnicy konkursu pokazali całą gamę możliwości jak można śpiewać o Matce Bożej i jak uwielbiać Pana Boga pieśnią - mówi s. Magdalena Sitkowska urszulanka SJK.

  Konkurs organizuje parafia św. Urszuli Ledóchowskiej wraz z Zespołem Szkół nr 7 w Lublinie.

  - Cieszymy się bardzo, że w murach naszej szkoły odbywają się przesłuchania konkursowe i że tak wielu ludzi prezentuje tu swoje talenty przy okazji promując wartości chrześcijańskie. Jest nam to bardzo bliskie, bo i patron naszej placówki kardynał Stefan Wyszyński jest dla nas przykładem i inspiracją wielu działań związanych choćby z wychowaniem młodzieży - mówi Marta Martyniuk wicedyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie.

  Finał konkursu i koncert laureatów odbył się w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej, gdzie proboszcz ks. Antoni Socha dziękował wszystkim uczestnikom za modlitwę przez śpiew i świadectwo wiary, jakim jest udział w takim konkursie.

  Wśród uczestników konkursu znalazły się zarówno grupy w wieku przedszkolnym, jak i młodzież.

  - To znak, że o świętych i wartościach przez nich przekazywanych można mówić w każdym wieku - podkreślał ksiądz proboszcz,

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół