• facebook
 • rss
 • Promocja "Gościa Niedzielnego" w Puławach (Galeria z parafii Miłosierdzia Bożego)

  jl,ah

  dodane 05.06.2017 12:48

  Bycie chrześcijaninem to nie jest przypadkowa przynależność społeczna, ale świadomy wybór postawy życiowej – mówił w homilii szef lubelskiego "Gościa Niedzielnego".

  Okazją do spotkania promocyjnego była rozmowa z ks. Krzysztofem Krakowiakiem, proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach opublikowana w najnowszym Lubelskim „Gościu Niedzielnym”.

  Kierownik redakcji Lubelskiego „Gościa Niedzielnego” zachęcił do czytania, także „Gościa”, rozwoju i aktywności parafian w społeczeństwie obywatelskim. Podkreślił w kontekście Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, że apostołowie Jezusa mieli podstawowe narzędzia i kompetencje do pracy z ludźmi, ale przede wszystkim wiarę, że Jezus ukrzyżowany i zmartwychwstały jest obecny poprzez Ducha w Kościele.

  Ks. Rafał podczas homilii dla dzieci. Rekwizytem była... solniczka z solą morską   Ks. Rafał podczas homilii dla dzieci. Rekwizytem była... solniczka z solą morską Kamil Ostrowski /Foto Gość - Wierzyć w Ducha Świętego – to wierzyć w Boga, który objawia się na „zewnątrz” jako Moc, przez którą ukrzyżowany Pan pozostaje obecny i żywy w historii świata, jako źródło nowej historii – mówił szef lubelskiej redakcji powołując się na rozważania J. Ratzingera. – Chrystus jest obecny w Kościele przez Ducha Świętego w swoim otwarciu, wolności i chwale. Jednak ten sam Duch nie pozwala, aby Kościół był instytucją na wzór innych instytucji – precyzował.

  Podczas Mszy św. dla dzieci piękny i profesjonalny śpiew podtrzymuje schola dziecięca   Podczas Mszy św. dla dzieci piękny i profesjonalny śpiew podtrzymuje schola dziecięca ks. Rafał Pastwa /Foto Gość W homilii skierowanej do dzieci podkreślał, że soli nie musi być dużo, aby nadać smak potrawom. Podobnie jest z chrześcijanami, którzy nie powinni narzekać na trudności, na zmniejszające się statystyki dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach itd. – ale starać się przemieniać świat według nauki Chrystusa i spełniać dobre czyny. O tym, że nawet niewielka ilość soli potrafi być słona – najmłodsi mogli się przekonać bezpośrednio podczas homilii.

  Nie zabrakło spotkań z grupami parafialnymi i rozmów z parafianami, rozmów i wymiany doświadczeń. Parafia Miłosierdzia Bożego w Puławach to dynamiczna wspólnota ludzi otwartych na różne działania i formy pobożności. Wrażenie robi liczna i aktywna Rodzina Różańcowa oraz schole: dziecięca i młodzieżowa. Trudno również nie zauważyć, że dobrze funkcjonuje liturgiczna służba ołtarza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół