• facebook
 • rss
 • 50 lat temu przyjęli święcenia kapłańskie

  jj

  dodane 06.08.2017 15:14

  6 sierpnia 1967 w uroczystość Przemienienia Pańskiego w lubelskiej archikatedrze 18 alumnów lubelskiego seminarium z rąk biskupa Piotra Kałwy otrzymało święcenia prezbiteratu.

  50 lat temu 6 sierpnia też była niedziela. Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Po 6 latach nauki kolejni alumni lubelskiego seminarium przyrzekli biskupowi Piotrowi Kałwie, że m.in. pilnie i mądrze będą pełnić posługę słowa, głosząc Ewangelię, pobożnie i z wiarą sprawować misteria Chrystusa oraz, że będą wypraszać Boże miłosierdzie dla powierzonego im ludu. 

  Po 50 latach od tego dnia, oni ciągle pamiętają o tym, co przyrzekali i dziś ponownie w archikatedrze lubelskiej, tym razem w obecności abp Stanisława Budzika, dziękowali za wszystkie lata swojego kapłaństwa. 

  Przed uroczystą Mszą św. dziesięciu jubilatów złożyło kwiaty na grobie biskupa Kałwy oraz abp Józefa Życińskiego. 

  - 50 lat temu nasi złoci jubilaci o tej porze przyjmowali swoje święcenia kapłańskie. Wtedy to Chrystus przemieniony, ukazał im blask swojego zmartwychwstania, aby dać im siłę i swoje błogosławieństwo na trud kapłańskiego życia - podkreślał abp Stanisław Budzik. - Dziś dziękuję za dar ich kapłaństwa, za 50 lat pięknego świadectwa o Chrystusie zmartwychwstałym. 

  Razem z jubilatami modlili się także ich bliscy: rodziny i przyjaciele. - 50 lat temu Kościół modlił się za was i z wami o stokrotny owoc waszego przepowiadania wiary - mówił w homilii abp Stanisław. - Chrystus zaprosił was do współpracy w dziele zbawienia, posłał was abyście szli i obfity owoc przynosili, abyście sprawowali Jego Eucharystię. Dzisiaj śpiewamy razem z wami radosne Magnificat za minione pół wieku, za czas niezmordowanego głoszenia Bożego słowa, prowadzenia ludu Bożego po drogach zbawienia

  Z grona tych, którzy 50 lat temu przyjęli święcenia kapłańskie czterech odeszło już do Pana. Wielu w przez te wszystkie lata posługi podejmowało budowę kościołów i kaplic. Wszyscy budowali Kościół z żywych kamieni osadzonych na fundamencie wiary. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół