• facebook
 • rss
 • Ks. dr Adam Jaszcz nowym rzecznikiem prasowym archidiecezji lubelskiej

  jj

  dodane 04.09.2017 12:25

  Były osobisty sekretarza metropolity lubelskiego abp Stanisława Budzika zastąpił na tym stanowisku ks. Krzysztofa Podstawkę.

  Ks. dr Adam Jaszcz ma 35 lat, pochodzi z Lublina i jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 2007. Po święceniach pracował dwa lata jako wikariusz w parafii św. Michała Archanioła w Lublinie. Później studiował prawo kanoniczne w Pampelunie i w Rzymie, gdzie w 2014 roku obronił doktorat na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję osobistego sekretarza Metropolity Lubelskiego.

  Z dniem 1 września br. ks. Adam Jaszcz został mianowany przez abp Stanisława Budzika wicekanclerzem kurii, a od 4 września rzecznikiem prasowym archidiecezji lubelskiej.

  Zmiana na stanowisku rzecznika związana jest z nowymi obowiązkami, które w ostatnim czasie arcybiskup lubelski powierzył dotychczasowemu rzecznikowi ks. Krzysztofowi Podstawce. - Przez ostatnie pięć lat z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem przekazywał on informacje na temat życia archidiecezji w przestrzeni medialnej - zaznacza nowy rzecznik archidiecezji. - Teraz zadba o archidiecezjalną rozgłośnię Radio Plus Lublin jako jej nowy dyrektor oraz będzie posługiwał wiernym jako proboszcz jednej z lubelskich parafii. 

  Zdaniem ks. Adama czymś naturalnym jest fakt, że funkcję rzecznika archidiecezji sprawuje osoba pracująca w kancelarii kurii, ponieważ najczęściej komentarza lub dodatkowych informacji wymagają wydarzenia, którymi w ramach swoich kompetencji zajmuje się ta instytucja.

  - Nasza archidiecezja z racji na swoje historyczne i kulturowe dziedzictwo, a także obecność katolickiego uniwersytetu, jest miejscem wielu ciekawych inicjatyw przekraczających wymiar czysto lokalny - podkreśla ks. Jaszcz. - Takie wydarzenia czekają nas już niebawem. Mam na myśli jubileusz stulecia KUL oraz pierwsze w historii naszej archidiecezji zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w październiku. W przyszłym roku KUL oraz archidiecezja staną się także gospodarzami Walnego Zgromadzenia Europejskiej Federacji Uniwersytetów Katolickich oraz Światowego Zjazdu Absolwentów KUL - dodaje. 

  Nowy rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej w czasie studiów w Rzymie odbył szkolenie w zakresie komunikacji medialnej organizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Watykanistów Akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej ISCOM. Od dwóch lat odpowiada za dział lubelski Katolickiej Agencji Informacyjnej a od roku jest także felietonistą "Lubelskiego Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół