• facebook
 • rss
 • Abp Budzik u papieża Franciszka. Rekolekcje dla lubelskich księży w Watykanie

  rp/Radio Watykańskie

  dodane 21.09.2017 09:57

  Trzydziestu księży archidiecezji lubelskiej uczestniczy w rekolekcjach, które prowadzi jałmużnik papieski – abp Konrad Krajewski. Wraz z nim rozdawali chleb ubogim.

  Lubelscy księża wraz z jałmużnikiem papieskim spotkali się z osobami ubogimi i rozdawali im chleb. Zaplanowano też wspólny obiad, który przygotowują ubodzy.

  Wizyta metropolity lubelskiego w Watykanie związana jest z rekolekcjami lubelskich księży   Wizyta metropolity lubelskiego w Watykanie związana jest z rekolekcjami lubelskich księży Abp Budzik /Twitter W czwartek 21 września – lubelscy księża uczestniczący w rekolekcjach sprawowali Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II, której przewodniczył metropolita lubelski. Dzień wcześniej abp Stanisław Budzik, wziął udział w audiencji generalnej na Placu św. Piotra i spotkał się z papieżem Franciszkiem. Podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim, że drugim motywem jego pielgrzymki jest zbliżająca się setna rocznica powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  - Chcemy także z tej okazji dziękować Bogu za stulecie działalności tego uniwersytetu i chcemy też odbyć pielgrzymkę do Rzymu, najpierw do grobu naszego profesora. Przez 24 lata św. Jan Paweł II dojeżdżał do Lublina. Chcemy, aby ta pielgrzymka była ważnym elementem na mapie tych wydarzeń, jakie czekają nas w związku z jubileuszem stulecia KUL-u – powiedział w środę 20 września Radiu Watykańskiemu abp Stanisław Budzik.

  Rekolekcje rozpoczęły się 18 września i potrwają do 23 września.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół