• facebook
 • rss
 • Min. Macierewicz: Jesteśmy zjednoczeni dla pokoju

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 05.10.2017 14:46

  Od dziś wielonarodowa brygada zgodnie z porozumieniem rządów Polski, Litwy i Ukrainy będzie bronić pokoju w Europie Środkowej i Środkowo-Wschodniej.

  - Ta brygada [wielonarodowa red.] nie tylko symbolizuje jedność naszych narodów, ale tworzy jedność naszych narodów. Jest żywym przykładem i źródłem wskazującym na to w jaką stronę nasze narody będą szły - w stronę jedności przeciwko wszelkiemu wrogowi, w stronę pomocy wzajemnej - tak jak dzisiaj chcemy pomagać i będziemy pomagać napadniętej przez wschodni imperializm Ukrainie. I w stronę pokoju. W stronę współpracy, która tworzy przyszłość pokojową i przyszłość dobrą naszych narodów - powiedział w Lublinie Antoni Macierewicz.

  Personel Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady oraz żołnierze jednostek afiliowanych świętowały na Zamku w Lublinie drugą rocznicę utworzenia jednostki wojskowej 3 krajów.

  W uroczystości drugiej rocznicy uczestniczyli: minister obrony narodowej Rzeczypospolitej Polskiej Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej Litwy Raimundas Karoblis oraz minister obrony Ukrainy gen. armii Stepan Poltorak.

  Antoni Macierewicz odniósł się także do porozumienia, które w Lublinie na Zamku podpisał razem z Ministrem Ministrem Obrony Narodowej Litwy oraz Ministrem Obrony Ukrainy dotyczącego Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady.

  - To porozumienie zmienia w sposób zasadniczy dotychczasowy kształt tej brygady. Od dzisiaj ta brygada będzie mogła brać udział we wszelkich przedsięwzięciach pokojowych, które są niezbędne wtedy, kiedy pokój jest zagrożony. Myślę, że to dobry znak, który pozwoli naszym trzem narodom, ale przede tej brygadzie, działać na rzecz bezpieczeństwa Europy Środkowej, Europy Środkowo-Wschodniej, naszych narodów. Bardzo jestem wdzięczny panom ministrom za obecność i rządom Litwy i Ukrainy za akceptację tej decyzji, która będzie miała historyczne znaczenie dla naszej przyszłości.

  Moment podpisywania porozumienia przez trzech ministrów - dotyczącego Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady   Moment podpisywania porozumienia przez trzech ministrów - dotyczącego Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady ks. Rafał pastwa /Foto Gość Podczas wydarzenia Flagę Wielonarodowej Brygady trzech ministrów przekazało na ręce dowódcy LitPolUkrBrig płk. Zenona Brzuszko. Jednostka również oficjalnie otrzymała patrona, którym jest Hetman Wielki Konstanty Ostrogski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Fryderyk
   06.10.2017 07:52
   3 Mocarstwa: PKB Polska - 467 mld $, Ukraina - 353 mld $, Litwa - 42 mld $. Rosja - 3 800 mld $.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół