• facebook
 • rss
 • Różaniec do Granic w Dorohusku

  jj

  dodane 07.10.2017 21:24

  W święto Matki Bożej Różańcowej tysiące osób z całej archidiecezji ruszyło do dwóch kościołów stacyjnych graniczących z Ukrainą, by modlić się Różańcem za Polskę i świat.

  Jednym z dwóch kościołów stacyjnych w naszej archidiecezji była parafia św. Jana Nepomucena w Dorohusku. Choć pielgrzymi z kościoła do granicy naszego kraju musieli iść w błocie i pogoda nie zachęcała do spędzenia tylu godzin na dworze, do Dorohuska przybyły tłumy młodszych i starszych ludzi, chcących przy granicy państwa wspólnie odmówić wszystkie cztery części Różańca. 

  Wcześniej uczestnicy Różańca do Granic zgromadzili się w kościele parafialnym. Dla większości w świątyni nie starczyło miejsca, więc modlili się przed kościołem. Pielgrzymi wysłuchali konferencji i uczestniczyli we Mszy św. o godz.11 oraz w adoracji Najświętszego Sakramentu. Z kościoła do granicy mieli do przejścia przeszło kilometr. 

  Przy wyznaczonym punkcie granicznym, straż graniczna i wolontariusze pomagali wiernym zająć miejsca, a ludzie zostali tak ustawieni, by  mogli stworzyć wielki łańcuch modlących się. Swoją pomocą potrzebującym w służyła także straż pożarna, policja, służby medyczne i miejscowi znający dobrze teren.

  Ponad 200 osób zgromadziło się także w Porcie lotniczym Lublin w Świdniku aby wspólnie się modlić. W Różańcu do Granic przed budynkiem lotniska uczestniczyli pasażerowie, pracownicy lotniska, służby celnej, a także siostry zakonne i wierni ze świdnickich i lubelskich parafii. 

  Czytaj także i oglądaj zdjęcia:

  Przystanek Świerże w Różańcu do granic

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół