• facebook
 • rss
 • Miejsce, w którym odbędzie się 377. zebranie plenarne KEP

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 12.10.2017 17:35

  Trwają ostatnie przygotowania przed przyjazdem biskupów. Pokazujemy miejsca na katolickim uniwersytecie - od wewnątrz i na zewnątrz - dzień przed historycznym wydarzeniem dla Lublina.

  Trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem sali obrad dla biskupów i prace kończące remont kościoła akademickiego KUL.

  Od 13 października 90 polskich biskupów będzie obradować w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Uczelnia ta jest miejscem obrad ze względu na zbliżający się jubileusz 100-lecia istnienia. Wielu biskupów to absolwenci KUL. Niektórzy byli tu też wykładowcami. Nie jest to jednak wyłącznie rodzaj podróży sentymentalnej. KUL jest jedynym katolickim uniwersytetem w Polsce, posiadającym takie walory, które składają się na jego wyjątkowość i atrakcyjność w dzisiejszym świecie.

  Trwają ostatnie prace związane z restauracją kościoła akademickiego KUL. Już teraz można podziwiać odnowione freski   Trwają ostatnie prace związane z restauracją kościoła akademickiego KUL. Już teraz można podziwiać odnowione freski ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Trudno wyobrazić sobie Lublin bez tego uniwersytetu. Powstanie KUL zadecydowało o rozwoju i rozkwicie miasta (bez tego nie bylibyśmy teraz największym miastem po tej stronie Wisły). Trudno sobie wyobrazić Polskę bez tej uczelni, a także Kościół w naszym kraju bez niej. Biskupi doceniają dzisiejsze znaczenie, poziom i wpływ Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II - stąd ich obecność w tym miejscu podczas 377. zebrania plenarnego KEP.

  W tej sali będzie obradować 90 polskich biskupów w ramach 377. zebrania plenarnego KEP   W tej sali będzie obradować 90 polskich biskupów w ramach 377. zebrania plenarnego KEP ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Biskupi będą obradować na KUL 13 i 14 października. W obradach będzie uczestniczyć 90 hierarchów. Natomiast w uroczystej, setnej inauguracji roku akademickiego KUL w niedzielę 15 października - w Mszy św. w archikatedrze o 8.30 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, i w części oficjalnej na KUL - udział weźmie 56 biskupów.

  Obrady biskupów w Lublinie będą dotyczyły aktualnych spraw duszpasterskich: młodzieży, rodzin, duszpasterstwa imigrantów. Będziemy relacjonować na bieżąco wydarzenia związane z pobytem biskupów w Lublinie. Zadbamy także o galerię zdjęć, które pokażą różne aspekty obecności pasterzy w Lublinie i na KUL.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół