• facebook
 • rss
 • "Zaduszki Świdnickie" już w niedzielę

  jj,rg

  dodane 03.11.2017 14:46

  Muzyką i słowem będą wspominać wybitnych świdniczan oraz swoich bliskich, których Pan powołał do siebie.

  Uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście po raz drugi będą uczestniczyć w "Zaduszkach Świdnickich, które odbędą się 5 listopada o godz. 18. w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.  Tym razem gwiazdą koncertu będzie światowej sławy skrzypek konstanty Andrzej Kulka. 

   Scenariusz spotkania to dzieło uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Broniewskiego w Świdniku, którzy pod kierunkiem Anety Jagieły nauczycielki i dyrektorki szkoły, przygotowali opowieść o ludziach, którzy przyczynili się do budowy i rozwoju Świdnika.

  - Wiele razy miałem okazję współtworzyć koncerty zaduszkowe, ten pomysł jest jednak wyjątkowy. Nie tylko ze względu na tak szeroki udział młodzieży, ale także
  na to że w pewnym momencie organizator koncertu i proboszcz parafii ks. Leszek Surma prosi wszystkich obecnych, aby w myślach wspomnieli bliskie osoby, które niedawno odeszły. W ten sposób mieszkańcy miasta stają się twórcami koncertu – twierdzi Robert Grudzień, muzyk, kompozytor, solista Filharmonii Lubelskiej, który sprawuje opiekę artystyczną nad koncertem.

  Wybitnemu skrzypkowi podczas koncertu towarzyszył będzie Robert Grudzień, Chór "Salve Regis" oraz uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku. - Impreza odbędzie się w kościele posiadającym bardzo dobrą akustykę i koncertowe organy - podkreśla R. Grudzień. - "Zaduszki Świdnickie" bez wątpienia okazją do przypomnienia wybitnychosobowości, promocji młodych talentów oraz dostarczą niezapomnianych przeżyć artystycznych - dodaje muzyk. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół