• facebook
 • rss
 • Idźcie i dajcie świadectwo!

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 03.12.2017 13:21

  W parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zakończył się cykl rekolekcji ewangelizacyjnych. W dniu kończącym wydarzenie abp Budzik udzielił osobom dorosłym bierzmowania.

  Nowa ewangelizacja jest skierowana do osób, które zapomniały o Chrystusie lub nie znają Ewangelii. Ale nie pomija się także tych, którzy uczestniczą w życiu duszpasterskim parafii – by dać im umocnienie i wsparcie duchowe.

  W parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zakończył się właśnie cykl rekolekcji ewangelizacyjnych. W dniu kończącym wydarzenie parafię odwiedził abp Budzik, który udzielił osobom dorosłym bierzmowania.

    ks. Rafał Pastwa /Foto Gość - Duch Święty zainicjował wielki pochód wiary w dziejach ludzkości – mówił w kontekście rozpoczynającego się nowego roku duszpasterskiego zatytułowanego: „Duch, który umacnia miłość”. Metropolita lubelski podkreślał, że znaki zewnętrzne w dniu Pięćdziesiątnicy nie były najważniejsze, bo Paraklet dał niepojętą moc i skuteczność Słowu Bożemu głoszonemu przez apostołów. Dzięki uświęcającej mocy Ducha Świętego młody Kościół pozyskał wielką liczbę wyznawców, ale też rozwijał się wewnętrznie. – Duch Święty kontynuuje misję w Kościele, którą rozpoczął na początku – dodał.

    ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Zachęcił osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania, by dawały świadectwo wiary w codziennym życiu. – To wielka radość, że można dopełnić sakramentu, którego przez wiele lat mi brakowało. Tak potoczyło się życie mojej rodziny, że nie wyznawało się religii oficjalnie. To moja osobista decyzja, więc z radością przeżywam ten moment – mówi Magdalena.

  Także Kopia Krzyża Trybunalskiego z umieszczonymi relikwiami Drzewa Krzyża Świętego została przekazana parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie, gdzie od czwartku trwają nauki „Przyjdź do Źródła” głoszone przez ekipę ewangelizatorów. Kolejną wspólnotą, która będzie przeżywać rekolekcje kerygmatyczne będzie parafia św. Józefa w Lublinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół