• facebook
 • rss
 • Bibliotekarze. Ludzie z pasją

  mp, jj

  dodane 04.01.2018 15:17

  Ludzie pracujący w MBP - bibliotekoznawcy, animatorzy kultury, filolodzy, pedagodzy, kulturoznawcy. Ich różnorodne zainteresowania można zobaczyć na wyjątkowej wystawie zdjęć w Galerii OKNA MBP przy ul. Peowiaków 12.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom miasta i okolic. Jej sieć tworzy 40 filii usytuowanych w różnych dzielnicach. Osiem spośród nich otwarto w ciągu ostatnich sześciu lat, co wyróżnia nas na mapie Polski i świadczy o dynamicznym rozwoju Biblioteki.

  MBP tworzy pozytywny wizerunek wśród lokalnej społeczności. To miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, łamie schematy, poznaje innowacyjne działania edukacyjne, łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie „bycia u siebie”.

  Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie czyta się lektury, gromadzi informacje i wypożycza książki. To również przestrzeń, gdzie można wziąć udział w wydarzeniach dedykowanych różnym grupom wiekowym.

  Oprócz książek i audiobooków biblioteka oferuje filmy, spektakle teatralne, gry komputerowe, CD z muzyką, oraz gry planszowe. Jest też wyposażona w różnego rodzaju atrakcje technologiczne. Są to nowoczesne komputery, projektory, tablice multimedialne, stanowiska z konsolami Playstation oraz X-box, elektroniczny spray do wirtualnego grafitti czy konsole DJ-skie.

  MBP organizuje gry miejskie, happeningi i akcje promujące czytelnictwo. - Naszym czytelnikom udostępniamy wszelkiego rodzaju interaktywne narzędzia wspomagające naukę języków obcych oraz rozwój umiejętności specjalistycznych - zapewniają bibliotekarze.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie jest instytucją nowoczesną, dostosowaną do wymogów XXI wieku, która ma w planach ciągły rozwój i zaspokajanie potrzeb czytelniczych i kulturalnych mieszkańców Lublina.

  Wystawa zdjęć prezentujących zainteresowania ludzi pracujących w lubelskich bibliotekach, ma przede wszystkim na celu pokazanie, że pracujące w MBP osoby mają ciekawe pasje, często odbiegające od stereotypowego postrzegania tej grupy zawodowej. 

  Wystawę można oglądać do 31 stycznia. Wernisaż zaplanowano 11 stycznia o godz. 9. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  Pasje bibliotekarzy

  Pasje bibliotekarzy

  Foto Gość DODANE 04.01.2018

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół