• facebook
 • rss
 • Świat biologii nocą

  ag

  dodane 12.01.2018 22:10

  To, co często niewidoczne gołym okiem, można było zobaczyć, wybierając się na Noc Biologów, którą w Lublinie zorganizowały zarówno KUL, jak i UMCS.

  Wiele osób nie mogło się doczekać, kiedy znowu biolodzy otworzą swoje laboratoria i będzie można przyjrzeć się z bliska temu, nad czym pracują, a także samemu spróbować wykonać proste doświadczenia, zasiąść przy mikroskopie i zobaczyć świat niewidoczny gołym okiem.

  - Mamy stałych bywalców, którzy co roku nas odwiedzają i przyprowadzają znajomych. To uczniowie, niektórzy bardzo młodzi, ale i dorośli zainteresowani tematyką. Taki dzień, czy raczej późne popołudnie, zdarza się raz w roku, kiedy uczelnia otwiera swoje drzwi i zaprasza na Wydział Biologii, by nie tylko pochwalić się osiągnięciami, ale przede wszystkim zarazić pasją innych - mówi Joanna Strubińska z UMCS.

  W Noc Biologów od kilku lat włączają się dwie lubelskie uczelnie: UMCS i KUL. Obie przygotowują atrakcyjną ofertę zarówno wykładów, jak i warsztatów, z czego korzystają i szkoły, i rodziny.

  - Na zainteresowanie światem nauki nigdy nie jest za wcześnie. Doświadczenie Uniwersytetu Dziecięcego, gdzie na poważne zajęcia przychodzą już sześciolatki, pokazuje, że wystarczy znaleźć interesujący sposób, by nawet dzieci zaraziły się pasją do nauki - mówią organizatorzy wydarzenia.

  Podczas tegorocznej Nocy Biologów można było m.in. dowiedzieć się, co zagraża pszczołom i jakie niewidzialne życie kryje się wokół nas. Zbadano, ile słodyczy jest w cytrynie, i można było zajrzeć w głąb czasu przez „lornetkę” skamieniałości.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Marcin
   09.07.2012 22:10

   SZOK!! To jest szczyt bezszczelności, żeby jakakolwiek korporacja uzurpowała sobie prawo do wpływania na politykę wewnętrzną innych państw, i to jeszcze w zakresie regulacji etycznych! Na jakim świecie my żyjemy?? To jest po prostu skandal. Nasz rząd - jeśli ma chociaż odrobinę poczucia odpowiedzialności - powinien w trybie natychmiastowym złożyć protest i poinformować szanownego Googla, że wypraszamy sobie w Polsce tego typu ingerencje, bo u nas jest demokracja, a nie Googlo-kracja. Podobna nota powinna trafić też do ambasady USA, bo google to czołowa firma amerykańska.

   A swoją drogą, Google się na tej akcji przejedzie. Oni chyba sobie nie zdają sprawy z tego, na jaką minę włażą. Wygląda na to, że nawet menadżerowie są tak otumanieni homo-propagandą, że stracili kontakt z 'realem' i wydaje im się, że świat składa się już z samych gejów i lesbijek.

  • MacBlacker
   10.07.2012 21:49
   Google to czysta hipokryzja!
   Mi kiedyś zwrócili uwagę na politycznie niepoprawne słownictwo którego używam na moim blogu - napisałem wówczas "nienawidzę tych którzy jadąc zbyt szybko zabijają zwierzęta na drogach" - dla tęczowych bałwanów był to powód by straszyć mnie konsekwencjami - chodziło oczywiście o słowo "nienawidzę".
  • dsivjhivhsdivndfsivbndio
   13.07.2012 11:34
   Hasło powinno brzmieć "Zalegalizujcie chorobę", bo to coś to było, jest i zawsze będzie chorobą (bez względu na "mądrzenie się" chorych na to G.). Właściwym krokiem jest przeciwstawienie się temu demonowi, który chce nam wodę z mózgu zrobić. Google ma oferować usługi internetowe, a nie wpływać na ustrój polityczny Polski (która jest już politycznym trupem przez Tuska i pachołków)
  • herman
   31.07.2012 22:15
   A ja Wam powiem tak:
   światem rządzi kasiora, a google to firma oparta na kasie, ja osobiście napiszę list do google i usuwam swoje konto z google, będę korzystał np z yahoo, wywalam google hrome, google earth oraz picassa. Jeżeli zrobi nas tak duużo więcej to google cudownie zmieni zdanie i kierunek działań lub pójdzie z torbami. Proste jak EKG trupa. Potrzeba tylko odrobinę solidarności. Nauczmy się walczyć ze złem mówiąc mu stanowcze precz.
   Ja rozpoczynam stanowczą akcję nawet jeżeli będę sam na froncie. Niech Kościół podejmie akcję. Jest nas 2miliardy ? Nie wiem czy stać google na taką stratę. Muzułmanie i Wyznania Mojżeszowego przyłączą się do akcji. Razem stworzymy dość liczną grupę do wysadzenia google z finansowego siodła.
   Pozdrawiam
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół