• facebook
 • rss
 • Wolontariusze na medal

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 13.01.2018 13:09

  Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz piąty wyróżniła wyjątkowe osoby, które angażują się w pomoc innym.

  W Domu Nadziei Caritas odbyło się doroczne spotkanie, które podsumowało rok pracy wolontariatu Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Była to także okazja, żeby młodzież działająca w szkolnych kołach Caritas spotkała się w szerszym gronie niż na co dzień, i by zobaczyła jaka tkwi w nich siła. - Dziś tez wyjątkowo, bo po raz pierwszy, zaprosiliśmy wolontariuszy, którzy brali udział w Wigilii Miłosierdzia, i im też w ten sposób chcemy podziękować - informuje Joanna Bańczerowska, koordynator wolontariatu Caritas. 

  Podczas V Gali Wolontariusza rozstrzygnięte zostały dwa konkursy: dla Szkolnych Kół Caritas zatytułowany "Mam tę moc" oraz konkurs na Wolontariusza Roku. - Szkolne Koła Caritas przez cały pierwszy semestr zbierały punkty poprzez dystrybuowanie naszych świec wigilijnych, zbieranie nakrętek, branie udziału w Biegach Caritas oraz rozprowadzaniu cegiełek na bal Caritas - wyjaśnia J. Bańczerowska. - Najwięcej punktów zdobyło Szkolne Koło Caritas z Końskowoli i to właśnie ono zwyciężyło w naszym konkursie - dodaje. 

  Rozstrzygnięcie konkursu na Wolontariusza Roku, to moment w którym Caritas co roku indywidualnie chce nagrodzić wyjątkowych wolontariuszy. - My jako centrala często ich nie znamy. To opiekunowi zgłaszają maksymalnie trzy osoby ze swojego koła, które chcieliby wyróżnić - tłumaczy Joanna Bańczerowska. - Kapituła konkursu przegląda zgłoszenia i na ich podstawie wybiera trzy osoby z diecezji, które najbardziej zaangażowały się w pomoc innym. 

  W tym roku tytułem wolontariusza roku Caritas Archidiecezji lubelskiej wyróżniono trzy osoby: Joannę Oluchę  z ZS w Sawinie, Dominikę Odrzywolską ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie oraz Martynę Daszuk także z SP nr 7 w Chełmie. 

  - Pierwszym imieniem miłości jest obecność - podkreślał dyrektor Caritas AL ks. Wiesław Kosicki. - Chcę wam podziękować za waszą obecność przy tych podopiecznych, do których spieszycie. Dziękuję za to, że jesteście, że poświęcacie swój czas, swoje serce wszędzie tam, gdzie widzicie brak miłości. Także dziękuję wam za waszą obecność przy wielu projektach Caritas.

  Niespodzianką dla wszystkich wolontariuszy był recital Macieja Miecznikowskiego. 

  «« | « | 1 | » | »»
  V Gala Wolontariusza Caritas

  V Gala Wolontariusza Caritas

  Foto Gość DODANE 13.01.2018

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół