• facebook
 • rss
 • - Jesteście skarbem naszego Kościoła - mówił do ewangelizatorów abp Budzik

  jj

  dodane 14.01.2018 14:56

  W Domu Spotkania w Dąbrowicy zakończyły się doroczne rekolekcje dla ewangelizatorów archidiecezjalnego projektu "Źródło". Uczestniczyło w nich prawie 90 osób.

  Tegoroczne rekolekcje poprowadził redemptorysta o. Jacek Dubel, członek Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Episkopacie, odpowiedzialny za kursy Alpha w Polsce. - To  takie rekolekcje formacyjne dla członków ekip "Źródła" - wyjaśnia ks. Michał Zybała, koordynator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji lubelskiej. - Każdy z nich przechodzi, oczywiście, formację w swojej wspólnocie, bo ludzie pochodzą z różnych grup, jednak raz w roku spotykamy się jako mieszkanka tych różnych wspólnot.

  W projekcie "Źródło" uczestniczy 20 ekip, w których skład wchodzi po kilku ewangelizatorów. Wśród posługujących są małżeństwa, osoby samotne, kapłani i siostry zakonne. Podczas Mszy św. kończącej tegoroczne rekolekcje abp Stanisław Budzik, który przewodniczył Eucharystii, dziękował wszystkim zaangażowanym w projekt za ich pracę i poświęcenie. - Idziecie za przykładem Chrystusa, który stał się wędrownym nauczycielem, aby całemu światu głosić Dobrą Nowinę. Jesteście skarbem dla naszego lokalnego Kościoła, ale także dla Kościoła w Polsce - podkreślił arcybiskup.

  Metropolita w homilii nawiązał także do przypadającego 14 stycznia Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Przypomniał zgromadzonym na Mszy św., za papieżem Franciszkiem, że każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem. - Dlatego wydaje mi się, że to przerażające, jeżeli słyszymy, iż 80 proc. Polaków nie chce migrantów - stwierdził arcybiskup. - W naszych środkach masowego przekazu jesteśmy straszeni migrantami, i to w kraju, który się mieni krajem chrześcijańskim - dodał.

  Zakończenie rekolekcji dla ewangelizatorów było okazją do przyjęcia do grona ekip ewangelizatorów dwóch kolejnych osób. Ich posłania dokonał arcybiskup w czasie Mszy św. - To ks. Krzysztof Krzaczek i Łukasz Szypulski - informuje ks. Zybała. - Nie robiliśmy w tym roku większego naboru, bo nie było takiej potrzeby - zaznacza.

  Rekolekcje ewangelizacyjne "Źródło" trwają w naszej archidiecezji już od 4 lat. Podzielone są na 4 dni, z których każdy ma swój temat wiodący. Rozpoczynają się w czwartek, a kończą w niedzielę uroczystą Mszą św. i modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego. W sobotni wieczór do każdej parafii objętej rekolekcjami przybywa kopia Krzyża Trybunalskiego z umieszczonymi w niej relikwiami Krzyża Świętego. Przed relikwiami wierni się modlą, odnawiając osobisty akt wiary w Jezusa Chrystusa. Krzyż pozostaje w każdej parafii przez tydzień. W tym czasie, zgodnie z planem duszpasterskim, trwają nabożeństwa i spotkania modlitewne.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół