• facebook
 • rss
  • Roman_Lekapenos
   26.04.2014 21:27
   Być może O. Krąpiec musiał pójść na jakiś zgniły kompromois, by KUL mógł jako tako funkcjonować. Mam jednak podejrzenie, że przedstawiał dla ubecji té samą wartość co arcybiskup Życiński, czyli żadná. Ludzie o tak wysokim stopniu megalomanii rzadko sá źródłem informacji o czymkolwiek poza sobą samym. Dla Krąpca istniał tylko tomizm egzystencjalny. I to w wersji wyłącznie własnej. Reszta świata była pomyłką i zbiorem niekonkluzywnych twierdzeń. Ktoś taki nie mógł być dla ubecji cennym TW.
  • Roman_Lekapenos
   27.04.2014 19:15
   KUL kompromitują "Prosiaczek" Wierzbicki i pani sygnująca list "200 hooyów" w sprawie Wójciakowej.
   Krąpiec będąc rektorem KUL na przełomie Gomuły i Gierka musiał zapewne wykonywać ruchy, przy których wąż złamałby ogon. Znając jednak jego megalomanię nie wierzę, że był czynnym kapusiem. Nie ten typ psychologiczny. Zresztą zanudziłby każdego ubeka opowiadaniem o transcendentaliach i błędach oraz pomyłkach całej światowej filozofii poza jego własną.
  • kim
   28.04.2014 16:03
   przeczytałem w tej inkryminowanej książce, iż brak jest jakichkolwiek dowodów, że o.Krąpiec brał pieniądze od SB. że raczej usiłował prowadzić jakąś swoistą "grę" z ubecją. ok.
   ale w ramach tej gry dał parę kompromitujących informacji o niektórych osobach, w tym o zakonnikach - to już niefajnie.
   w sumie: bardziej niesmaczne niż podłe. choć - kto wie... (po diabła ujawniał cudze słabości?)
   zawsze mamy nadzieję, ze osoby w habitach i sutannach są bardziej wrażliwe etycznie niż pozostali, bardziej skłonne mobilizująco ochraniać niż sypać, prostować niż podkładać nogę...
   i na tym to rozczarowanie polega.
  • jazmig
   28.04.2014 19:07
   Dominikanie już dawno zajęli stanowisko w tej sprawie. Ich komisja historyczna uznała, że o. Krąpiec był świadomym i tajnym współpracownikiem SB.

   Co jeszcze mieliby zrobić dominikanie w tej sprawie?
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół