Nowy numer 24/2018 Archiwum

Katolik w świecie mediów

Co to jest green box, fanpage czy graphic design? Jak tworzyć strony www? Na podobne pytania odpowiadała ekipa Golgoty Młodych szkoląca przyszłych medialnych guru.

Wystarczyło przez dwa dni pilnie słuchać sześciu prowadzących i wziąć udział w sześciu warsztatach, by dowiedzieć się, jak stworzyć wyróżniający się plakat, zmontować filmik ewangelizacyjny czy dobrze poprowadzić stronę internetową. Podczas weekendowego spotkania młodzież, którą szkoliła Golgota Młodych, przyswoiła sobie mnóstwo wiedzy teoretycznej i praktycznej. Prowadzący przekazali wiele materiałów audiowizualnych, wskazówek oraz przykładów uczenia się na błędach innych. – Jestem administratorem strony Centrum Duszpasterstwa Młodzieży – mówi Łukasz. – Uczestniczę w szkoleniu, ponieważ chciałem poszerzyć swoją wiedzę na temat promowania dobrych treści na stronach internetowych i portalach społecznościowych.

Dzisiaj wiele osób realizuje się w internecie, dlatego Kościół powinien odnajdywać się w tej przestrzeni, wskazując w niej ludziom drogę do Boga. Czego jeszcze nauczyli się uczestnicy? Między innymi tego, jak organizować pracę i dzielić się nią, jak zachowywać się przed kamerą, podczas wywiadów i relacji, czym charakteryzuje się środowisko internetowe i jakie reguły tam panują, a także jak tworzyć dla Kościoła. – Dowiedziałam się wiele o wywiadach, było dużo praktycznych porad dotyczących tworzenia plakatów i organizowania pracy. Bardzo przydatne są konkretne strony, z których można pobrać potrzebną grafikę – podkreśla Róża. Prowadzący starali się przekazać, że katolik w mediach to synonim innej jakości, głębszego spojrzenia na medialną pracę, rzetelności i szczególnej odpowiedzialności za promowane treści. – Teraz, po warsztatach, gdy oglądam jakikolwiek film, mówię do siebie: „O, to jest półzbliżenie, a to ujęcie amerykańskie. A tu ucięli kawałek czoła, ale broda jest. Ale czoło można uciąć, to dozwolone” – śmieje się jeden z uczestników.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma