Nowy numer 49/2020 Archiwum

Koncert Kata odwołany

Koncert zespołu zaplanowano na 15 grudnia w klubie „Dąbrówka Obora”. Klub dzierżawi pomieszczenia od miejskiego Centrum Kultury i Promocji. Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk po protestach mieszkańców Kraśnika, zgorszonych koncertem podobnych zespołów, który odbył się 25 listopada w tym samym miejscu, występ odwołał.

– Otrzymałem informację, że w niedzielę Chrystusa Króla w miejscu publicznym zagrały zespoły, które prezentowały treści szkodliwe – mówi burmistrz.  – Uznałem, że dla przekazywania określonych  treści i form w miejscach publicznych nie ma przyzwolenia.

Ta decyzja to precedens w naszym rejonie, choć burmistrz nie czuje się z tego powodu jakoś wyjątkowo.  - Ja jestem wierzący, i wiem że nie wystarczy się tylko pokazywać w niedzielę  w kościele. Trzeba podejmować czasami decyzje trudne i niepopularne.

Fani zespołu na stronach internetowych wykrzykują, że odwołanie koncertu to zamach na wolność, i że nie będą głosować na burmistrza.  - Ale ja nie chcę być zakładnikiem swoich wyborców. Nie mogę przyzwalać na propagowanie szkodliwych treści. Wystarczy tylko posłuchać co ten zespół śpiewa – odpowiada Mirosław Włodarczyk.

Jak informuje burmistrz miasto ma ofertę muzyczną i kulturalną zarówno dla ludzi młodych jak i starszych – Na naszej muzycznej scenie jest tak wielki wybór artystów, że możemy zapraszać mniej kontrowersyjne zespoły. Z organizatorami koncertu  uzgodniliśmy, że podobnych występów już nie będzie.

Na trasie koncertowej Kata są też inne miasta Lubelszczyzny w tym Biłgoraj i Tomaszów Lubelski - Namawiałbym kolegów burmistrzów do podjęcia takiej samej decyzji, której się nie wstydzę –mówi burmistrz Włodarczyk.

Kat to zespół, który powstał na przełomie 79 i 80 r. Od początku swego istnienia grupa nawiązuje w swych treściach do tematyki satanistycznej.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama