Koncert zespołu zaplanowano na 15 grudnia w klubie „Dąbrówka Obora”. Klub dzierżawi pomieszczenia od miejskiego Centrum Kultury i Promocji. Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk po protestach mieszkańców Kraśnika, zgorszonych koncertem podobnych zespołów, który odbył się 25 listopada w tym samym miejscu, występ odwołał.
– Otrzymałem informację, że w niedzielę Chrystusa Króla w miejscu publicznym zagrały zespoły, które prezentowały treści szkodliwe – mówi burmistrz. – Uznałem, że dla przekazywania określonych treści i form w miejscach publicznych nie ma przyzwolenia.
Ta decyzja to precedens w naszym rejonie, choć burmistrz nie czuje się z tego powodu jakoś wyjątkowo. - Ja jestem wierzący, i wiem że nie wystarczy się tylko pokazywać w niedzielę w kościele. Trzeba podejmować czasami decyzje trudne i niepopularne.
Fani zespołu na stronach internetowych wykrzykują, że odwołanie koncertu to zamach na wolność, i że nie będą głosować na burmistrza. - Ale ja nie chcę być zakładnikiem swoich wyborców. Nie mogę przyzwalać na propagowanie szkodliwych treści. Wystarczy tylko posłuchać co ten zespół śpiewa – odpowiada Mirosław Włodarczyk.
Jak informuje burmistrz miasto ma ofertę muzyczną i kulturalną zarówno dla ludzi młodych jak i starszych – Na naszej muzycznej scenie jest tak wielki wybór artystów, że możemy zapraszać mniej kontrowersyjne zespoły. Z organizatorami koncertu uzgodniliśmy, że podobnych występów już nie będzie.
Na trasie koncertowej Kata są też inne miasta Lubelszczyzny w tym Biłgoraj i Tomaszów Lubelski - Namawiałbym kolegów burmistrzów do podjęcia takiej samej decyzji, której się nie wstydzę –mówi burmistrz Włodarczyk.
Kat to zespół, który powstał na przełomie 79 i 80 r. Od początku swego istnienia grupa nawiązuje w swych treściach do tematyki satanistycznej.